Liderem jest ten, kto umie przekonać innych do słuszności podejmowanych działań. To suma działań wszystkich ludzi składa się na wspólny sukces. 
W Rossmannie wiemy, że siłą marki są pracownicy, że każdy z nas dokłada cegiełkę do ogólnego celu, że każdy z nas jest ważny. 

W Rossmannie wiemy, że pracownicy to Profesjonaliści, którzy chcą się rozwijać i doskonalić swoje kompetencje oraz budować własną karierę. 
W Rossmannie wiemy, że pracownicy to Pasjonaci, którzy mają swoje hobby i  zainteresowania, którzy chcą aktywnie spędzać czas i łączyć życie rodzinne z zawodowym.

Jesteśmy liderem, który wyznacza standardy działania na rynku drogeryjnym. Naszą pozycję zawdzięczamy Pracownikom – Profesjonalistom i Pasjonatom.

Dlatego naszym priorytetem jest wpieranie Ludzi Rossmanna w każdy możliwy sposób – w tym celu organizujemy kursy, szkolenia czy programy pracownicze – takie, które wiążą się z pracą, i takie, które rozwijają prywatne pasje. Wiemy, że to najlepsza droga do sukcesu. 

 

 

 

Profesjonaliści

Uczymy się przez całe życie – my jako firma oraz pracownicy. Idea life long learning to nie jest pusty slogan, wierzymy, że rozwój kompetencji i umiejętności to szansa na sukces. Dlatego dla Profesjonalistów Rossmanna uruchamiamy specjalne programy szkoleniowe, z których korzystają pracownicy na różnych stanowiskach, z różnych obszarów działania i ze wszystkich zakątków Polski. 

Szukasz możliwości zdobycia nowej wiedzy? Chcesz rozwinąć swoje kluczowe kompetencje, a może chciałbyś wyeliminować swoje braki? Wykorzystaj firmowe programy, weź udział w szkoleniach, kursach, stażach. Dla Twojej wygody wiele z nich dostępnych jest online, dzięki czemu możesz uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze. Twoja kariera w Rossmannie nabierze rozpędu, a praca stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.
 

Pasjonaci

Emocje – to one towarzyszą każdemu z nas, niezależnie od tego, czy po raz pierwszy wchodzimy na jakąś górę, czy też przegrywamy ważny mecz. Pasje – to one powodują, że mocniej bije serce tych, którzy zbierają znaczki i tych, którzy podróżują po świecie. Każdy Pasjonat jest przecież Pozytywnie Zakręcony.

A do której grupy Pasjonatów Ty należysz? Tych, którzy w domowym zaciszu pielęgnują swoje hobby? A może do tych, których rozpiera energia i podróżują z miejsca w miejsce? Czy Twoja pasja to obcowanie z przyrodą, z ciszą nad jeziorem z lub leśnymi ostępami? Albo odwrotnie – pociąga Cię świat adrenaliny, mocnych wrażeń, kiedy dużo się dzieje?

Największy program pracowniczy w Polsce “Pozytywnie Zakręceni” to szansa dla Ciebie, abyś podjął nowe wyzwania, wziął udział w przeróżnych wydarzeniach i spotkał ciekawych ludzi – pasjonatów takich jak Ty.  

 

 

 

Pasjonaci i Profesjonaliści. Poznaj ludzi, którzy inspirują.

 

Magdalena Albigowska (Dział Sprzedaży) to Ultra Zakręcona Dziewczyna, Ultraska! Ma już za sobą Ultramaraton w Izraelu (dystans 50km), esktremalny Runmageddon Kaukaz (100km), dwie edycje Triady – górskiego biegu (54km), kiedy przygotowujemy ten numer Co słychać? – Magda bierze udział w 750 km sztafecie przez całą Polskę, marzy o 180 kilometrowym biegu w Nepalu, a kiedy robi kawę… tańczy.
Spotykamy się na kilka dni przed startem Waszej niezwykłej sztafety „Przegoń raka dla dzieciaka”. Skąd pomysł na akcję, jak udało Wam się zebrać ekipę do przebiegnięcia 750 km...

Czytaj więcej

Jakub Sznyr, Magazyn Łódź. Jego zdjęcia ilustrują większość naszych Pozytywnie Zakręconych wyjazdów górskich i wspinaczkowych. Są pełne koloru, życia, mają charakterystyczny dla Kuby styl. Ma oko do emocji, które wyłapuje również w czasie licznych podróży. Jego życie nie zawsze kręciło się wokół fotografii, gór, wyjazdów. Co go zmieniło?

Gdzie uczyłeś się fotografii, kto Cię zainspirował na początku i czyje zdjęcia lubisz oglądać teraz, skąd ta pasja?

Czytaj więcej

 

Inspirujący pracownicy Rossmanna.

Dominika Barszcz (sklep 114, Warszawa) i Marta Lachtara (sklep 450, Sandomierz) – kiedy w rozmowie pojawia się imię i nazwisko jednej, zaraz myślimy o drugiej, bo wydają się nierozłączne! Aktywne, inspirujące, uśmiechnięte i fajne dziewczyny, które szczerze podziwiamy i lubimy.

Piotr Witaszewski (Sekcja Systemów Logistycznych i Automatyki, Dział IT, Centrum Informatyczne Rossmann). Piotrka poznaliśmy w czasie wyprawy w góry. Pan „inteligentna, cięta riposta”, odzywający się rzadko, ale dosadnie, bawiąc do łez. 

Martę Bartczak (sklep 1227, Wrocław) poznaliśmy w czasie jednego z wyjazdów Pozytywnie Zakręconych w Tatry. Piękny uśmiech, ciepło i niezwykła pogoda ducha Marty zwracały na nią uwagę. Przyjechała sama, nie znała nikogo, mimo to na szlaku widać było...

 

Szymon Białasik i Marcin Kabata (obaj Dział Rewizji)… to takich dwóch, którzy mają siły i fajności za dwudziestu. Tacy, którym niestraszne warunki polowe, w najbardziej ekstremalnych grupach są nie do zmachania i do każdego podchodzą z uśmiechem. 

Sylwia Bindas (sklep 1321), drobna blondynka, z ogromną siłą motywacji, sportowym zacięciem, która udowadnia, że chcieć, to móc. Spotykamy się z nią na górskich szlakach i w zawodach biegowych, zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Skąd ją ma?

Iwona Kopcik (sklep 1085, Sosnowiec). Dziewczyna z talentem do dziergania, niezwykle aktywna uczestniczka naszych warsztatów online, która udowadnia, że rozbudzają one pasję, talent i dają umiejętności od podstaw. Iwona nie tylko dzierga, ale i … a nie, o tym poczytajcie sami!

 

Burzą stereotyp wędkarza - Marcin Gąsiorkiewicz (Dział Administracji)  i Łukasz Grzybowski (Magazyn Grudziądz). Pełni energii, a w ich wędkowaniu jest pasja, adrenalina, kawał serca. Oczy im się świecą, kiedy mówią o jeziorze! I nie chcą wędkować sami! 

Tomasz Nowakowski - Trudno było odszukać w pamięci, przy okazji jakiego wyjazdu Pozytywnie Zakręconych spotkaliśmy się pierwszy raz. Wybór był ogromny, bo Tomek z Zakręconymi biega, chodzi po górach, jeździ na windsurfing, nurkuje, szkoli się z udzielania pomocy (jest ratownikiem), uczestniczy w wyjazdach wspinaczkowych, wędkuje…

Każdą z nich poznaliśmy przy okazji Pozytywnie Zakręconych akcji, Olę Rytczak (Dział Księgowości) – na kursie fotografii, Kasię Rogacką (sklep 475, Wrocław) u Lokusza, gdzie poznawała jeździectwo naturalne, Asię Śmigaszewską (sklep 371, Busko) przy okazji organizowania wyjazdu konnego. Wszystkie trzy kochają zwierzęta.