Nasi pracownicy każdego dnia dowodzą, że w Rossmannie można rozwijać się nie tylko zawodowo, ale dzięki swojej aktywności realizować pasje, którymi tak chętnie się dzielą i inspirują innych. Gdyby ktoś zapytał jak krótko można scharakteryzować pracowników Rossmanna, odpowiedź byłaby prosta:  Profesjonaliści i Pasjonaci!

Rossmann od wielu lat jest niekwestionowanym liderem rynku w swojej branży. Odważne decyzje biznesowe, otwarcie na nowe rozwiązania oraz technologie, kreowanie innowacyjnych rozwiązań sprzedażowych – wszystko to sprawia, że to właśnie nasza firma wyznacza trendy i standardy w swojej branży.
Naszą pozycję zawdzięczamy Pracownikom – Profesjonalistom i Pasjonatom.

 

 

Profesjonaliści

Trenerzy z Działu Personalnego każdego roku przeprowadzają dziesiątki szkoleń, w których udział bierze kilka tysięcy pracowników. Są to zarówno szkolenia w formie stacjonarnej jak i online. Ta druga opcja, szczególnie zyskała na znaczeniu zwłaszcza w czasie zdominowanym przez pandemię. Mimo iż w Rossmannie duży nacisk kładziony jest na możliwość budowania i rozwoju bezpośrednich relacji to rozbudowana oferta szkoleń zdalnych umożliwiła firmie działanie na jeszcze większą skalę, co w przypadku tak rozproszonego biznesu ma niebagatelne znaczenie. Szkolenia biznesowe, menadżerskie, stanowiskowe czy proceduralne, a także specjalnie przygotowane projekty rozwojowe to w firmie Rossmann codzienność.  

Pasjonaci

W firmie od ponad 10 lat pod nazwą „Pozytywnie Zakręceni” funkcjonuje największy w Polsce, firmowy program rozwoju pasji. Pracownicy niemal codziennie mogą korzystać z oferty warsztatów i wyjazdów, których motywem przewodnim jest pasja. Są to zarówno wyjazdy weekendowe jak i warsztaty online, w ramach których każdy zapisany pracownik otrzymuje kurierem do domu,   materiały niezbędne do wykonania swoich domowych dzieł, jak: lasy w słoiku, makramy,  domowa biżuteria, słodkie przekąski, zdrowe diety i wiele, wiele innych.   

Tylko w minionym  roku w ramach Pozytywnie Zakręconych zrealizowanych zostało 251 wydarzeń, a udział w nich wzięło niemal 20 tysięcy pasjonatów i profesjonalistów!  

Pasjonaci i Profesjonaliści. Poznaj ludzi, którzy inspirują.

 

Martyna Sawicka (Drogeria, Wrocław) – w Rossmannie od 10 lat. Zaczynała na stanowisku kasjer – sprzedawca, a od 3 lat odpowiada za  funkcjonowanie jednej z naszych drogerii we Wrocławiu. Praca w Rossmannie jest jej pierwszą w życiu i ani myśli jej zmieniać. 
Martyna wspominając swoje początki śmieje się, że miała to być praca tylko na chwilę, bowiem rozpoczęła ją we wrześniu 2012 roku, a wiele przepowiedni zwiastowało wtedy koniec świta w dniu 12.12.2012. Świat się nie skończył, a dla Martyny był to dopiero początek wieloletniej zawodowej przygody.

TAK PRACUJE SIĘ W DROGERII ROSSMANNA - SPRAWDŹ! >

Marcin Krupiński (Magazyn, Łódź) – w Rossmannie od 14 lat, ale z pewnością nie jest to pechowa trzynastka. Pracę w naszym magazynie zaczynał od kompletowania towarów. Dzięki stale poszerzanej wiedzy, własnej ciekawości i otwartości miał okazję sprawdzić się przy wielu zadaniach w Magazynie. Obecnie pracuje w jego części wysyłkowej, skąd towary trafiają bezpośrednio do Drogerii Rossmanna w całym kraju.
W Rossmanie  - jak sam twierdzi – najbardziej ceni ludzi - swoich kolegów, z którymi pracuje na co dzień, również od lat zatrudnionych w Centrum Dystrybucyjnym w Łodzi.

TAK PRACUJE SIĘ W MAGAZYNIE ROSSMANNA - SPRAWDŹ! >

Marcin Janikowski (IT Rossmann) – z Rossmannem związany od niemal 9 lat. Zaczynał od wdrożeń i szkoleń z obszaru IT. Od 4 lat kieruje Sekcją Technologicznego Rozwoju Drogerii. Kierowany przez niego zespół wyszukuje i wdraża innowacje technologiczne wspierające pracowników i klientów.
Każdą wolną chwilę spędza w podróży odkrywając najdalsze zakątki świata. Był już m.in. w Australii, Meksyku, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie pieczołowicie przygotowuje plan podróży po Peru. Fascynat dwóch kółek. Na rowerze przejechał już całe polskie wybrzeże, Niemcy, Danię i Szwecję. Nową pasją Marcina stało się nurkowanie, w którym zakochał się od pierwszego… oddechu.

TAK PRACUJE SIĘ W IT ROSSMANNA - SPRAWDŹ! >

Jakub Jankowski - w Rossmannie od 12 lat. Swoją przygodę zawodową w naszej firmie zaczynał od pracownika Działu PR, gdzie odpowiadał m.in. za wsparcie komunikacji wewnętrznej i współorganizację eventów dla pracowników. Po niecałych dwóch  latach objął stanowisko Specjalisty ds. PRu.
Obecnie już od 6 lat jest pracownikiem Działu Rzecznika Prasowego, na stanowisku Starszego Specjalisty ds. PRu. Nawiązuje i utrzymuje stały kontakt z dziennikarzami redakcji zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. 
Kuba aktywnie działa nie tylko na polu zawodowym.
Można zobaczyć go na boisku nie tylko w roli piłkarza, w trakcie turnieju Rossmann CUP. Jego prawdziwą pasją jest sędziowanie. 

TAK PRACUJE SIĘ W CENTRALI ROSSMANNA - SPRAWDŹ! >

 

Inspirujący pracownicy Rossmanna.

Dominika Barszcz (sklep 114, Warszawa) i Marta Lachtara (sklep 450, Sandomierz) – kiedy w rozmowie pojawia się imię i nazwisko jednej, zaraz myślimy o drugiej, bo wydają się nierozłączne! Aktywne, inspirujące, uśmiechnięte i fajne dziewczyny, które szczerze podziwiamy i lubimy.

Piotr Witaszewski (Sekcja Systemów Logistycznych i Automatyki, Dział IT, Centrum Informatyczne Rossmann). Piotrka poznaliśmy w czasie wyprawy w góry. Pan „inteligentna, cięta riposta”, odzywający się rzadko, ale dosadnie, bawiąc do łez. 

Martę Bartczak (sklep 1227, Wrocław) poznaliśmy w czasie jednego z wyjazdów Pozytywnie Zakręconych w Tatry. Piękny uśmiech, ciepło i niezwykła pogoda ducha Marty zwracały na nią uwagę. Przyjechała sama, nie znała nikogo, mimo to na szlaku widać było...

 

Szymon Białasik i Marcin Kabata (obaj Dział Rewizji)… to takich dwóch, którzy mają siły i fajności za dwudziestu. Tacy, którym niestraszne warunki polowe, w najbardziej ekstremalnych grupach są nie do zmachania i do każdego podchodzą z uśmiechem. 

Sylwia Bindas (sklep 1321), drobna blondynka, z ogromną siłą motywacji, sportowym zacięciem, która udowadnia, że chcieć, to móc. Spotykamy się z nią na górskich szlakach i w zawodach biegowych, zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Skąd ją ma?

Iwona Kopcik (sklep 1085, Sosnowiec). Dziewczyna z talentem do dziergania, niezwykle aktywna uczestniczka naszych warsztatów online, która udowadnia, że rozbudzają one pasję, talent i dają umiejętności od podstaw. Iwona nie tylko dzierga, ale i … a nie, o tym poczytajcie sami!

 

Burzą stereotyp wędkarza - Marcin Gąsiorkiewicz (Dział Administracji)  i Łukasz Grzybowski (Magazyn Grudziądz). Pełni energii, a w ich wędkowaniu jest pasja, adrenalina, kawał serca. Oczy im się świecą, kiedy mówią o jeziorze! I nie chcą wędkować sami! 

Tomasz Nowakowski - Trudno było odszukać w pamięci, przy okazji jakiego wyjazdu Pozytywnie Zakręconych spotkaliśmy się pierwszy raz. Wybór był ogromny, bo Tomek z Zakręconymi biega, chodzi po górach, jeździ na windsurfing, nurkuje, szkoli się z udzielania pomocy (jest ratownikiem), uczestniczy w wyjazdach wspinaczkowych, wędkuje…

Każdą z nich poznaliśmy przy okazji Pozytywnie Zakręconych akcji, Olę Rytczak (Dział Księgowości) – na kursie fotografii, Kasię Rogacką (sklep 475, Wrocław) u Lokusza, gdzie poznawała jeździectwo naturalne, Asię Śmigaszewską (sklep 371, Busko) przy okazji organizowania wyjazdu konnego. Wszystkie trzy kochają zwierzęta.