Więcej niż praca Po pierwsze ludzie!

Więcej niż praca
Po pierwsze ludzie

W Rossmannie nie ma znaczenia czy jesteś pracownikiem magazynu, drogerii czy centrali. Nieistotne jaki masz staż pracy – już od pierwszego dnia w firmie wybieraj dowoli z poniższej, szerokiej oferty benefitów!

Dbasz o zdrowie, kondycję fizyczną, chcesz zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, aktywnie spędzać czas wolny, podróżować?

Świetnie się składa!

Pozytywnie Zakręceni
- Największy w Polsce firmowy program rozwoju pasji

O pasjonatach, ludziach posiadających wyjątkowe, nietuzinkowe hobby zwykło się mawiać, że są Pozytywnie Zakręceni.

Dla nas to ludzie, którzy nie zgadzają się
na monotonię, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu, chcą doświadczać nowych rzeczy, przełamywać bariery i podejmować wyzwania.

Pozytywnie Zakręceni   - Największy w Polsce  firmowy program  rozwoju Pasji

Wiele takich osób znaleźliśmy wśród pracowników Rossmanna. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy obecnie największy
w Polsce, firmowy program rozwoju pasji pod nazwą „Pozytywnie Zakręceni”. To projekt, dzięki któremu pracownicy mogą nie tylko wziąć udział w proponowanych przez nas wydarzeniach, ale także samemu je tworzyć i proponować aktywności, w których udział wezmą koleżanki i koledzy z ich miast, regionów, a nawet całego kraju. Dlatego też zwykliśmy mawiać, że w Rossmannie „To nie jest zwykła praca. To nie są zwykli ludzie”.

Czytaj więcej

Czerwona Linia
Pakiet Kultura
Klub Zwierzaka
Wycieczki
Zabawy karnawałowe
Paczki świąteczne
Pomoc finansowa
Sport
Becikowe
Wypoczynek
Pozytywnie zakręceni
Bilety
Wyprawka szkolna
Kolonie
Nauka języków
Akademia doświadczania
Czerwona Linia

Na co dzień spotykamy się z przeróżnymi problemami. Ważne jest aby umieć stawić im czoła, ale także nie bać się prosić o pomoc.

Nasza Czerwona Linia to wyciągnięcie do Was pomocnej dłoni, abyście mogli zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim nerwy. Z tą właśnie myślą stworzyliśmy program wsparcia pracowników, w którym zapewnimy Wam w pełni anonimowe i bezpłatne porady wykwalifikowanych psychologów, prawników czy doradców finansowych. Skontaktować możecie się poprzez infolinię bądź chat internetowy. Z pomocy skorzystać mogą także członkowie rodzin, bo wiemy jak ważny jest dla Was ich komfort.

Wierzymy że Czerwona Linia będzie pomocą, kiedy wszystko wydaje się zawodzić.

 

Pakiet Kultura

Oglądasz dużo filmów, a może nadal szukasz swojej ulubionej książki ?

Pakiet Kultura śpieszy z pomocą!  Z nami masz dostęp do szerokiej biblioteki filmów, książek, muzyki i gier video, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Dzięki platformie kafeteryjnej Motivizer za punkty przyznane przez Rossmann masz tańszy dostęp min.in do Netflixa, Playera, Emipk Go, Legimi, Spotify czy Xbox Live. To jeden z tych benefitów, który pozwoli Wam relaksować się po ciężkim dniu pracy i rozwijać swoje pasje.

Jeśli będziesz korzystać z platformy twój pakiet zachowa ciągłość dopóki z niego nie zrezygnujesz.

To co? Chipsy do miski, ulubiony napój w dłoń, rozsiadamy się wygodnie na kanapie i zaczynamy?

 

Klub Zwierzaka

O zdrowie zawsze warto zadbać!

Dzięki nowemu benefitowi zadbacie o zdrowie Waszych najlepszych przyjaciół. Klub Zwierzaka poprzez platformę Pethelp oferuje Wam możliwość uczestnictwa w rocznym abonamencie weterynaryjnym. Posiadasz psa lub kota? Pakiet Solo jest dla Ciebie! Dwa psy lub dwa koty? Pakiet Duet czeka! Pies i Kot? Trzymaj Mixa!

Uczestnictwo w Klubie Zwierzaka pozwoli Wam skorzystać z wielu usług weterynaryjnych. Chcesz sprawdzić jak się miewa Azor? Zapisujesz się na profilaktyczny przegląd zdrowia. Filemonowi marzy się kocie Spa? Korzystasz z możliwości obcinania pazurków i toalety uszu. Do tego szereg badań laboratoryjnych, szczepień i wizyty online!

Klub Zwierzaka działa na zasadzie rocznego abonamentu, a wnioskować o dołączenie możecie już od pierwszego dnia pracy!

 

Wycieczki

Lubisz podróżować?
Zwiedzać zakątki Polski i najbliższej Europy?

Praktycznie przez cały rok zapraszamy
Was na weekendowe wycieczki dla dorosłych jak
i rodzin z dziećmi. Na wyjazdach będziecie wypoczywać, zwiedzać oraz integrować się
w najciekawszych miejscach na mapie Polski i nie tylko.

Z różnorodnej oferty możecie wybrać wycieczki dedykowane dla rodzin z dziećmi („Energiczna Małopolska” z biletami wstępu do Energylandii lub „Przystań św. Mikołaja” na Mazurach) bądź dedykowane dla dorosłych („Szwajcaria Kaszubska” lub „Mazury cud natury”).

Wycieczki

Nasze małe wyprawy dostarczyły niezapomnianych wrażeń już kilku tysiącom osób.

Niezależnie od tego czy zgłaszasz się sam czy z rodziną ok 80% kosztów wspaniałych wspomnień finansowane jest
z środków ZFŚS
.

Zabawy karnawałowe

Nowy rok to okres karnawału, a w Rossmannie to czas zabaw karnawałowych dla dzieci.

Każdego roku firma organizuje ok. 50 zabaw w całej Polsce dla blisko 3000 dzieci. Na każdej zabawie, każde dziecko otrzymuje upominek w postaci: zabawki, gry, voucheru lub przyborów szkolnych.

W poprzednim oraz bieżącym roku zabawy karnawałowe odbywają się w formie online bawiąc przed ekranami komputerów ponad 2100 dzieci z całej Polski.

Zabawy karnawałowe

Koszt zabawy jest w pełni dofinansowany ze środków ZFŚS, bez względu na ilość dzieci jaką zgłosi pracownik.

Paczki świąteczne

HO! HO! HO!

Co roku wraz z najlepszymi życzeniami, w okresie Bożego Narodzenia, Rossmann przesyła dzieciom pracowników prezenty. Gdy cofniemy się do swego dzieciństwa i wspomnimy dawne czasy to przecież
nie ma nic lepszego od firmowej niespodzianki przyniesionej przez rodzica.

Paczki zawierają w swoim składzie kilka różnego rodzaju zabawek, które uczą i bawią jednocześnie. Świątecznych prezentów mamy kilka rodzajów, gdyż zawsze nasz zespół stara się, aby ich zawartość była dostosowana do wieku dzieci.

Paczki świąteczne w całości sfinansowane są z ZFŚS.

Paczki świąteczne

Pomoc finansowa

Koniec roku to czas, w którym Rossmann realizuje projekty świąteczne, oraz szykuje się dużymi krokami do akcji noworocznych.

Świąteczna Pomoc Finansowa to nic innego jak dodatkowy zastrzyk gotówki na świąteczne wydatki. Do pomocy może zgłosić się każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

Ubiegły rok to rok zaskakujący i szczególny. W tym trudnym czasie wsparliśmy naszych pracowników również dodatkowymi środkami finansowymi.

W roku 2021 przeznaczyliśmy na te cele ok 9,5 mln złotych.

Pomoc finansowa

Sport

Dbaj o siebie, dbaj o zdrowie.

Czyli pakiety sportowe dla pracownika i członków jego rodziny dofinansowane przez firmę, dzięki którym możesz korzystać ze swojej siłowni, klubu fitness, zajęć sportowych i rekreacyjnych, bez limitów. Obsługa pakietu, czyli m.in. rejestracja wejść, odbywa się poprzez aplikację, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zgubisz kartę członkowską. W ramach pakietu możesz korzystać z szeregu atrakcji tj. gokartów, kręgli, bilarda, czy zniżek do sieci kin Helios, Cinema City czy Multikino.

Dostęp do 4500+ obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju.

Sport

Co miesiąc światowi eksperci z Men’s Health, Women’s Health oraz magazynu Runners World przygotowują dla Ciebie nowe dawki motywujących rozwiązań dla ulepszenia Twojego treningu.

W wydaniach specjalnych otrzymasz porady żywieniowe, pomysły na ćwiczenia i treningi oraz wiele innych. 

Becikowe

Nie ma chyba większego szczęścia niż nowy członek rodziny.

Dzieląc z naszymi Pracownikami tę radość, Rossmann wita nowonarodzone dzieci swoich pracowników
i wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców w tym ważnym dla nich czasie. Dla każdego noworodka przygotowujemy paczkę z artykułami (pieluchy, oliwki, szampony, kremy, mydełka itd.) najbardziej przydatnymi podczas pierwszych miesięcy życia
z dbałością o potrzeby najmłodszych.

Paczki, które nazywamy u nas „becikowym” są w pełni finansowane ze środków ZFŚS, dzięki czemu możemy odciążyć domowy budżet. Dodatkowo są one przesyłane kurierem bezpośrednio na adres zamieszkania aby ułatwić ich dostarczenie.

W 2021 r. trafiliśmy do 1261 dzieci.

Becikowe

Wypoczynek

Wypoczynek w domkach i apartamentach
to dofinansowane w ok. 70%.

7-dniowe pobyty dla pracowników z rodzinami
w jednym z kilkunastu ośrodków nad morzem,
w górach lub na mazurach.

Dofinansowanie dotyczy okresu zarówno letniego jak
i zimowego i obejmuje pracownika oraz jego najbliższą rodzinę. W ramach akcji dostajesz pakiet korzyści związanych z brakiem opłat za pobyt dla członków Twojej rodziny, rezerwacją miejsca w okresie, który sam wybierasz, w ośrodkach które dostępne
są w ofercie Rossmanna.

Ty wybierasz czy interesują Cię domki czy apartamenty.

Wypoczynek

Pozytywnie zakręceni

Największy firmowy program rozwoju pasji w Polsce.

O pasjonatach, ludziach posiadających wyjątkowe, nietuzinkowe hobby zwykło się mawiać, że są Pozytywnie Zakręceni. Dla nas to ludzie, którzy
nie zgadzają się na monotonię, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu, chcą doświadczać nowych rzeczy, przełamywać bariery i podejmować wyzwania. Wiele takich osób znaleźliśmy wśród pracowników Rossmanna.

To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy obecnie największy w Polsce, firmowy program rozwoju pasji pod nazwą „Pozytywnie Zakręceni”.

Pozytywnie zakręceni

To projekt, dzięki któremu pracownicy mogą nie tylko wziąć udział w proponowanych przez nas wydarzeniach, ale także samemu je tworzyć i proponować aktywności, w których udział wezmą koleżanki i koledzy z ich miast, regionów, a nawet całego kraju. Dlatego też zwykliśmy mawiać, że w Rossmannie „To nie jest zwykła praca. To nie są zwykli ludzie”

Bilety

Pracownicy Rossmanna mają możliwość korzystać z dofinansowania do biletów
na wydarzenia kulturalne i sportowe.

Zarówno stałe (coroczne) np. Rewia na lodzie Disney On Ice, Polska Noc Kabaretowa, Męskie Granie, karnety na ligę żużlową, bilety na mecze piłki nożnej, siatkowej czy ręcznej. Jak i sezonowe np. koncerty, spektakle, kabarety, wyjścia do kina.

Każde wydarzenie, które Cię interesuje możesz zgłosić do naszego Działu Zarządzania ZFŚS i poprosić
o dofinansowanie dla Ciebie i Twoich kolegów
i koleżanek z pracy.

Bilety

Wysokość dofinansowania zaczyna się zwykle od ok 50% wartości biletów do pełnego dofinansowania czyli 100% wartości biletu/ów.

Każdego roku organizujemy ok. 100 takich wydarzeń.

Wyprawka szkolna

Maj, czerwiec – to najpiękniejsze miesiące
w roku.

Przyroda rozkwita, za oknem świeci słońce, a nasze myśli krążą wokół wakacji i letniego wypoczynku. Zanim jednak przyjdzie czas na upragniony wypoczynek warto pomyśleć o inauguracji roku szkolnego.

Dla wszystkich rodziców pierwszoklasistów, którzy złożą wniosek, przygotowujemy pomoc rzeczową
w postaci wyprawki szkolnej. Każde dziecko idące
do pierwszej klasy zostaje wyposażone w plecak, piórnik, worek oraz artykuły szkolne: zeszyty, flamastry, kredki, farby, itp.

Co roku przygotowujemy około 1000 szt. wyprawek.

Wyprawka szkolna

Kolonie
 

Zapraszamy na kolonie wszystkie dzieci w wieku 7-16 lat.
Czternastodniowe wyjazdy organizowane są nad morzem,
w górach i nad jeziorami.
Co roku szczególną wagę przykładamy do atrakcyjnych programów, zwracając uwagę na kreatywne spędzanie czasu
na łonie natury i bezpieczeństwo.
Aktywny wypoczynek, poszerzanie zainteresowań, wzmacnianie samodzielności, umiejętność pracy w grupie i budowanie relacji to nasze nadrzędne wartości.
Atrakcji nie brakuje, więc dzieci wracają z bagażem niezapomnianych, wakacyjnych przygód.

Dla młodszych dzieci w wieku 6-8 lat proponujemy udział
w „Odkrywcach świata”. To doskonały pomysł na pierwszy, samodzielny wyjazd Maluchów. Uczestnikom zapewniamy opiekę doświadczonej kadry zwracającej szczególną uwagę na potrzeby
i możliwości najmłodszej grupy kolonistów oraz ich bezpieczeństwo.
wierzymy, że pierwszy samodzielny wyjazd będzie niesamowitym początkiem zbierania wakacyjnych wspomnień.

W okresie ferii zimowych zapraszamy dzieci w wieku 7-16 lat
na siedmiodniowe wyjazdy organizowane w górach. W trakcie trwania obozu uczestnicy nauczą się bądź będą rozwijać swoje umiejętności jazdy na nartach, Ponadto nie zapominamy
o budowaniu relacji, integracji oraz poznawaniu lokalnej kultury.

Wakacyjne i zimowe przygody dofinansowywane są w ok 70%
ze środków ZFŚS.

Kolonie

 

Nauka języków

Bezpłatny dostęp do największej w Polsce, multimedialnej platformy językowej online eTutor!

Dlaczego warto rozpocząć naukę? Powodów jest wiele.

Jest mobilny - możesz używać go na komputerze,
a dzięki aplikacji również w telefonie i tablecie. Dopasowany do Ciebie - uczysz się dokładnie tego, czego potrzebujesz, w swoim tempie. Pełen możliwości - eTutor to nie tylko gramatyka
i ćwiczenia, ale też wciągające gry językowe, osiągnięcia, lekcje specjalne i multimedialne zadania. Efektywny - jedna lekcja to tylko 15 minut,
a powtórka 30 słówek zajmie Ci niecałe 2 minuty. 

Nauka języków

W Twoim pakiecie znajdziesz: kurs eTutor angielski, Business English, Travel English, eTutor matura, kurs z zakresu logistyki - English for Specific Purposes i eTutor niemiecki.

Dodatkowo możesz podarować dwa darmowe konta swoim osobom towarzyszącym. Ucz się z eTutorem! 

Akademia doświadczania

Wsparcie edukacyjne? Rozwój kompetencji? Doświadczanie, poznawanie, wzmacnianie?

Celem Akademii jest wspieranie dzieci i młodzieży oraz otoczenie opieką osoby powyżej 55 roku życia. Pragniemy, aby nasze działania były odpowiedzią
na potrzeby związane z edukacją, rozwojem zainteresowań i naturalnych kompetencji oraz wypełnieniem czasu w  warunkach domowych jak
i poza nim.

Akademia doświadczania Rossmanna

Dotychczasowo w ramach Akademii zrealizowane zostały programy dla najmłodszych dzieci takie jak domowe e-przedszkole, które w czasach lock downu animowało oraz edukowało przedszkolaków oraz warsztaty multisensoryczne, podczas których rodzice wraz z doświadczało domowych mas plastycznych z naturalnych składników oraz wykonywało kolorowe, magnetyczne butelki. Wspierając rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży zaoferowaliśmy uczestnictwo w e-podróżach językowych, udział
w warsztatach efektywnej nauki i radzenia sobie ze stresem. Dla najstarszych oferowaliśmy pogotowie egzaminacyjne, które miało wspomóc ósmoklasistów i maturzystów przed przystąpieniem do egzaminów. Ósmoklasiści mogą również korzystać ze wsparcia w przygotowaniu do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz angielskiego.
Młodzież mogła również poznać i nauczyć się metody szybkiego czytania i zapamiętywania. Razem ze specjalistami działu HR rozwijaliśmy z uczestnikami umiejętności analityczne w programie Excel jak i przygotowaliśmy młodzież w wieku 18-25 lat
do pierwszych rozmów rekrutacyjnych.

Młodsi uczestnicy próbowali swoich sił w domowym, on-linowym wydaniu animacji escroom jak i mogli wyrazić się kreatywnie tworząc ecotorby na warsztatach ecodesign. W trudnym, zimowym, pandemicznym okresie zaprosiliśmy dzieci przed ekrany komputerów, aby w swoim towarzystwie spędzili zimowe ferie oraz bawili się na e-zabawach karnawałowych. Ważną grupą, która w ramach naszych działań mogłaby budować społeczność, zdobywać nowe umiejętności i wiedzę są aktywne i nieaktywne zawodowo osoby powyżej 55 roku życia. Chcielibyśmy zapewnić im wsparcie i wiedzę, która pozwoli im poruszać się po zdigitalizowanym świecie, ale również odnaleźć w rzeczywistości nowych relacji rodzinnych i społecznych, rozwinąć światopoglądowo oraz wypełnić puste miejsce, które często jest efektem zakończenia kariery zawodowej. 

Rossmann to My wszyscy!

Rossmann to My wszyscy!

Pamiętamy również o naszych byłych pracownikach, którzy przeszli na emeryturę czy rentę. Wspieramy ich m.in. finansowo w okresie świąt. Dajemy możliwość wyjazdu latem oraz zimą do wskazanych przez nas ośrodków.

Bycie pracownikiem Rossmanna to coś więcej niż praca,
bo Rossmann to My.

Opieka medyczna

Opieka medyczna

Myślimy o zdrowiu, dlatego każdy z naszych pracowników ma możliwość korzystania z usług firmy świadczącej usługi medyczne z szeroką ofertą lekarzy o wielu specjalnościach. Nowo zatrudnione osoby ponoszą za tę usługę symboliczną opłatę abonamentową, a pracownicy z ponad trzyletnim stażem korzystają z opieki medycznej bezpłatnie. Dajemy również możliwość bezpłatnego zaszczepienia się przeciw grypie w okresie jesienno-zimowym.

Wspieramy

Wspieramy

Planowany remont czy zakup mieszkania? Pomagamy naszym pracownikom udzielając im pożyczek na preferencyjnych warunkach. Jesteśmy też, gdy przydarzą się  niespodziewane, trudne sytuacje w życiu. Dajemy możliwość ubiegania się o bezzwrotną zapomogę.