„Tworzymy dobre
i bezpieczne
miejsce pracy

bo nasi pracownicy to nasz kapitał. Wspieramy kulturę różnorodności, ponieważ odmienność i różnorodność w miejscu pracy wzbogaca naszą kulturę organizacyjną. Za sukcesem naszej firmy stoją pracownicy. Ich wiedza, doświadczenie
i zaangażowanie, ale również kreatywność sprawia,
że dziś Rossmann może pochwalić się tytułem lidera rynku drogeryjnego w Polsce."

Marek Maruszak,
Prezes Zarządu Rossmann

Rossmann jest wyjątkowy, bo tworzą go wyjątkowi ludzie

Nasze DNA tworzyliśmy przez lata. Uczyliśmy się współpracy, budowania dobrych zespołów i dobrej atmosfery. Dziś mamy ogromną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, co pozwala definiować nam wartości autentyczne, sprawdzone, nasze.
„Po pierwsze ludzie” to nie hasło, które wymyśliliśmy wczoraj, ale dewiza, dzięki której jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – na szczycie. Nasze DNA to zbiór niepowtarzalnych cech charakterystycznych wyłącznie dla nas, cech prawdziwych, wyróżniających nas na tle innych firm.

Ilona Perużyńska-Zych,
Dyrektor Działu Personalnego Rossmann

Ilona Perużyńska-Zych - Dyrektor Działu Personalnego Rossmann

Rossmann - firma, która stawia na ludzi

Rossmann - firma, która stawia na ludzi

Rossmann to nie tylko największa w Polsce ale jak wynika z badań najbardziej lubiana przez klientów sieć drogerii. Każdego dnia zakupy w niej robi ponad 820 000 osób, a firma co roku otwiera co najmniej kilkadziesiąt nowych sklepów z charakterystycznym czerwonym Centaurem w logo. I choć Rossmann uruchomił swój sklep internetowy, klienci zdecydowanie chętniej zakupy robią w tradycyjny sposób, bo jak sami podkreślają lubią odwiedzać „swojego Rossmanna” i bardzo cenią sobie atmosferę jaką tworzą pracownicy.

 

Co z tymi benefitami i czy to możliwe aby było ich tak dużo?

Co z tymi benefitami i czy to możliwe aby było ich tak dużo?

Oferta benefitów jest naprawdę imponująca. Mogą z niej  korzystać zarówno obecni jak i przyszli pracownicy. Poza dość już standardowymi jak prywatna opieka medyczna i karta wstępu
do obiektów sportowych
, każdego roku pracujący
w Rossmannie mogą liczyć na dofinansowanie
do wypoczynku letniego i zimowego
dla rodzin
z dziećmi. Praktycznie przez cały rok firma oferuje pracownikom i ich rodzinom udział w kilkudniowych wycieczkach. 

Rossmann Organizuje kolonie dla dzieci pracowników; wyprawki szkolne, becikowe, paczki świąteczne i wiele, wiele innych.

Najnowszym benefitem jaki Rossmann zaoferował swoim pracownikom jest Czerwona Lina – czyli obsługiwany przez firmę zewnętrzną program wsparcia dla osób które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Pracownicy mogą skorzystać z pomocy psychologów, prawników, finansistów etc.

Bezpiecznie i stabilnie jak w Rossmannie

Bezpiecznie i stabilnie jak w Rossmannie

Czas pandemii szczególnie uwypuklił jak bardzo ważne dla pracowników jest bezpieczeństwo rozumiane zarówno w aspekcie bezpieczeństwa fizycznego, jak również w rozumieniu stabilności zatrudnienia, terminowości wypłat i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych. Tutaj również Rossmann podjął wiele działań aby pracownicy bez względu na rodzaj wykonywanej pracy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Przyjazne i solidne miejsce pracy

Przyjazne i solidne miejsce pracy

Ukoronowaniem działań Rossmanna na rzecz swoich pracowników jest otrzymanie przez firmę po raz drugi z rzędu nagrody Friendly Workplace oraz tegoroczne wyróżnienie certyfikatem Solidny Pracodawca. Uznanie w oczach niezależnego jury jest najlepszym potwierdzeniem, że firma obrała właściwy kurs w tworzeniu wyjątkowego miejsca pracy.

DNA Rossmanna

Poznajcie wartości, którymi kierujemy się w naszej firmowej społeczności Tacy właśnie chcemy być w codziennej pracy. Przez blisko 30 lat tworzyliśmy i pielęgnowaliśmy cechy wyróżniające nas na rynku. Rossmann jest wyjątkowy, bo tworzą go wyjątkowi ludzie. Opiera się na odpowiedzialnych, otwartych i empatycznych zespołach. W kontaktach biznesowych stawiamy na wzajemny szacunek i partnerstwo. Ludzie są i zawsze będą dla nas najważniejsi.

Czytaj więcej