PRACA W CENTRALI ROSSMANNA

Nasi pracownicy każdego dnia dowodzą, że w Rossmannie można rozwijać się nie tylko zawodowo, ale dzięki swojej aktywności realizować pasje, którymi tak chętnie się dzielą i inspirują innych. Gdyby ktoś zapytał jak krótko można scharakteryzować pracowników Rossmanna, odpowiedź byłaby prosta: Profesjonaliści i Pasjonaci!
​​​

Dołączając do naszych zespołów pracujących w Centrali Rossmana ZYSKUJESZ:


  • umowę o pracę,
  • od pierwszego dnia towarzyszył będzie Ci Buddy, który pomoże poznać Ci naszą firmę,
  • możliwość udziału w programach rozwojowych i szkoleniach  wspierających zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji,
  • darmowy dostęp do platformy językowej dla Ciebie i bliskich,
  • wyjątkowe benefity: rodzinne wyjazdy, wsparcie psychologiczne, Klub Zwierzaka – Pet Help, Pakiet Kultura z dostępem do topowych platform jak NETFLIX, Empik Go, becikowe, kolonie, wyprawka szkolna – sprawdź co jeszcze czeka na Ciebie w Rossmannie: Sprawdź ofertę Benefitów,
  • ​​​największy w Polsce, firmowy program rozwoju pasji – Nurkowania, windsurfing, snowboard, skutery wodne, wyprawy górskie i wiele innych.

Od pierwszego dnia jesteś w odpowiednim miejscu! 

Buddy są wśród nas - Każda nowa osoba w centrali ma przydzielonego Buddy’ego, który wspiera ją od pierwszego dnia pracy. Ekipę Buddy’ch tworzą ludzie, którzy dzięki swoim super mocom ułatwiają „nowym” wejście w kulturę organizacyjną Rossmanna i współtworzą proces onboardingu.

Buddy towarzyszy w pierwszych trzech miesiącach pracy, ale jest też i po tym czasie „dobrym duchem”, który podpowie rozwiązanie, podzieli się swoim doświadczeniem, wskaże osobę do kontaktu, kiedy potrzeba nawiązać współpracę. Każdy z naszych Buddych to wyjątkowy człowiek, z którym chciałoby się iść na księżyc i z powrotem, dlatego chętnie ruszamy z nimi w Rossmannową podróż!

 Profesjonaliści i Pasjonaci w rozwojowej podróży

Program „Partycypacyjny styl zarządzania - Menedżer Mentorem” 
Program jest wstępem do kształtowania kultury przywództwa opartej na partycypacyjnym stylu zarządzania w naszej firmie. Celem warsztatów jest zapoznanie z najaktualniejszą wiedzą o rozwijaniu potencjału ludzi w organizacji i rozwój kompetencji mentorskich, które są ważnym elementem angażowania zespołów poprzez włączanie ich w zarządzanie tj. umiejętne delegowanie, opiniowanie, wzmacnianie i formułowanie kolejnych celów do osiągnięcia. Poprzez program stwarzamy możliwość naszym liderom do wymiany wzajemnych doświadczeń i perspektyw. 
 

Misja Rozwój
Realizujemy ogólnofirmowy Program Rozwojowy - przestrzeń dla rozwoju, zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń, a także umożliwienie poznania firmy z rożnych jej perspektyw oraz uświadamia im, że nasza firma to struktura naczyń połączonych. Misja ROZWÓJ to przestrzeń do zdobywania wiedzy podczas warsztatów, inspiracyjnych spotkań lub uczestnictwa w cyklu „poznajMY się”, a także możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami z różnych biznesów. Uczestnicy mają okazję poszerzyć kompetencje aż w pięciu obszarach: świadomości biznesowej, zarządzania projektami, myślenia kreatywnego, wystąpień publicznych oraz przywództwa.

First Time Manager
Jest to 2 dniowe stacjonarne szkolenie, którego celem jest wzmocnienie umiejętności menadżerskich i umożliwienie głębszego poznania siebie, swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju.
Jest to również doskonała okazja do wymiany wspólnych doświadczeń związanych z zarządzaniem zespołem. Program dedykowany jest osobom, które w naszej firmie rozpoczynają karierę na stanowiskach kierowniczych.
Szkolenie obejmuje takie zakresy tematyczne jak budowanie zespołu i jego dynamika, style przywództwa, podstawowe narzędzia zarządzania zespołem takie jak delegowanie, motywowanie i udzielanie informacji zwrotnej. 

 

Pracując w Rossmannie, będziesz zawsze na dobrym kursie, w drodze rozwojowej. Od pierwszego dnia  pracy zyskujesz dostęp do niezwykłej platformy Nawigator Rozwoju, która zabierze Cię w edukacyjną podróż. 

Uczestnicząc w szkoleniach, webinarach i warsztatach, nabędziesz nowe kompetencje i ugruntujesz swoją wiedzę w zakresach związanych zarówno z wykonywanymi zadaniami, jak i wartościami jakimi kierujemy się w codziennej pracy oraz z projektami wprowadzanymi w firmie. Twoim przewodnikiem w podróży szkoleniowej, będzie brand hero Steward. Jesteśmy przekonani, że się polubicie 😊 To jednak dopiero początek Twojej rozwojowej podróży w Rossmannie! Na co jeszcze możesz liczyć?

eTutor
Największa w Polsce, multimedialna platforma językowa online, z której można korzystać również poprzez Aplikację Mobilną! Rossmann daje możliwość nauki, aż 5 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, i to bez żadnych opłat. Oprócz tego każdy pracownik ma możliwość podarowania 2 darmowych kont osobom towarzyszącym.

To nie tylko gramatyka i ćwiczenia, ale też wciągające gry językowe, osiągnięcia, czy lekcje specjalne i multimedialne zadania.  Jedna lekcja to tylko 15 minut, a powtórka 30 słówek zajmuje średnio niecałe 2 minuty. Nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była tak prosta i teraz naprawdę nie znajdziesz żadnych wymówek!

 Profesjonaliści i Pasjonaci z centrali Rossmanna 

Jakub Jankowski - w Rossmannie od 12 lat. Swoją przygodę zawodową w naszej firmie zaczynał od pracownika Działu PR, gdzie odpowiadał m.in. za wsparcie komunikacji wewnętrznej i współorganizację eventów dla pracowników.  Po niecałych dwóch  latach objął stanowisko Specjalisty ds. PRu.
Obecnie już od 6 lat jest pracownikiem Działu Rzecznika Prasowego, na stanowisku Starszego Specjalisty ds. PRu. Nawiązuje i utrzymuje stały kontakt z dziennikarzami redakcji zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Magdalena Albigowska – przygodę z Rossmannem rozpoczęła w 2009 r. jako Asystentka Kierownika w jednej z naszych drogerii. Miała być to praca na chwilę, a „chwila” ta, trwa już 14 rok.

Przez ten czas dużo się działo. Nasza firma dynamicznie się rozwijała, a Magda wraz z nią zyskując nowe kompetencje i umiejętności, czego zwieńczeniem był awans na stanowisko Kierownika Drogerii. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Profesjonaliści i pasjonaci w wyjątkowym miejscu pracy

Na tej stronie znajdziesz wiele informacji na temat pracy w Rossmannie. Dzieje się u nas tyle, że moglibyśmy pisać i pisać i pisać… ale równie chętnie, o tym jak pracuje się w Rossmanie lubimy opowiadać. Przygotowaliśmy dla Ciebie 1-minutowy film przedstawiający jak "uśmiech robi dzień dobry". Z kolei w 5-minutowym reportażu Ilona Perużyńska – Zych, Dyrektor Działu Personalnego Rossmanna opowie o tym, dlaczego to właśnie Rossmann jest wyjątkowym miejscem pracy. W kolejnym materiale wideo Basia i Klaudia z Działu Employer Brandingu opowiedzą o możliwościach rozwoju pasji jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

 

 

Pasjonaci wybierają Rossmanna

Od ponad 11 lat realizujemy w naszej firmie największy w Polsce program Rozwoju Pasji Pracowników – „Pozytywnie Zakręceni”. Realizujemy ponad 200 wydarzeń rocznie, w których bierze udział udział ponad 20 000 uczestników. Tylko w minionym roku zrealizowaliśmy 251 wydarzenia i wszystko wskazuje na to, że ten rok zakończymy jeszcze lepszym wynikiem. 

Benefity dla pracowników centrali

Każdy pracownik Rossmanna od pierwszego dnia pracy w naszej firmie może korzystać z jednego z największych w Polsce pakietu benefitów. Wśród nich poza takimi już powszechnymi jak prywatna opieka medyczna, czy karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych znajdują się dofinansowanie do wypoczynku, wyprawki szkolne dla dzieci, Pakiet Kultura z darmowym Netflixem, czy darmowa opieka weterynaryjna dla Twojego pupila –  Sprawdź całą oferta benefitów.

Wyjątkowi ludzie. Wyjątkowe wydarzenia

Pracując w Centrali Rossmanna masz szansę nie tylko korzystać z jednego z największych w Polsce pakietu benefitów oraz rozwijać pasję w ramach firmowego programu Pozytywnie Zakręceni. Co jakiś czas postaramy się zaskoczyć Cię zaproszeniem do udziału w zupełnie niecodziennych wydarzeniach.

Spotkania z Centaurem 
Coroczne spotkanie kierowników drogerii i przedstawicieli działów na co dzień współpracujących ze sklepami. To idealna okazja, by w nieformalnej atmosferze poznać koleżanki i kolegów z całej Polski. To czas integracji i świetnej zabawy. Tradycją eventu jest jego specjalna oprawa, atrakcje w postaci spotkań z wyjątkowymi gośćmi, występów artystycznych, czy koncertów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wydarzenia te odbywają się w najpiękniejszych i miastach w Polsce, co dodaje im niezwykłego uroku i tworzy niesamowite wspomnienia. Każdemu spotkaniu towarzyszy charytatywny akcent, bo lubimy pomagać.

Realizujemy wolontariat pracowniczy
Każdy z naszych pracowników uzyskuje dodatkowe 2 wolne dni na udział w wolontariacie. Staramy się angażować w różne inicjatywy: w ramach projektu Workcamp pomagamy w przeprowadzaniu remontów m.in. w domach dziecka, współpracujemy z Fundacją Kolorowy Świat, która prowadzi przedszkole i szkołę dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi wadami rozwojowymi, gdzie jedną ze wspólnych inicjatyw są wycieczki z dzieciakami. Udzielamy się w Szlachetnej Paczce, sprzątamy ogrody, wyprowadzamy psy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inspirujące spotkania 
Nasz projekt „Pozytywnie Zakręceni” skupiony jest również na motywowaniu i inspirowaniu. Cyklicznie organizujemy spotkania, w czasie których nasi pracownicy i ich osoby towarzyszące mogą spotkać się z ludźmi, których życie i działalność dają tzw. „motywacyjnego kopa”. Z Robertem Karasiem, spotkaliśmy się zaraz po zdobyciu tytułu rekordzisty świata na dystansie 5 x Iron Man, a z Przemkiem Kossakowskim przy okazji premiery jego książki. W trakcie spotkań uczestnicy mogą osobiście zadać pytanie gościowi, poprosić o autograf, zrobić wspólne zdjęcie i pobyć w gronie ludzi „z apetytem na życie”. W czasie nasilenia pandemii, przy braku możliwości organizacji wydarzeń w formie tradycyjnej - spotkaliśmy się online z Dorotą Wellman, Marcinem Prokopem i Mariuszem Kusznierewiczem. 
 

Prezenty 
Każda okazja do obdarowania prezentem jest dobra, a my lubimy nie tylko prezenty dostawać, ale także je wręczać! W Rossmannie celebrujemy Boże Narodzenie, Dzień Kobiet, a także wiele innych chwil, które chcemy szczególnie uczcić. 

Nasze podarunki są zwykle niespodzianką dla pracowników, okazją do spędzenia chwili razem i wywołują wiele uśmiechów. Dokładamy starań, aby wysyłane przez nas prezenty były atrakcyjne i umilały świąteczny czas nie tylko w gronie pracowników, ale i w domu.
 

Wyjątkowe miejsce pracy
Rozwój to nie tylko rozwój zawodowy, dbamy także, o nasz dobrostan – o to jak się mamy w fizycznym, psychicznym i społecznym wymiarze – korzystamy z cyklu wspierających webinarów.

Po pracy ćwiczymy wspólnie jogę, lub zgadujemy się na zajęcia w siłowni, czy mecz.
Uwielbiamy współpracę międzynarodową i podróże, bardzo przydaje nam się platforma językowa e-tutor, dzięki której możemy poznawać aż 5 języków obcych! 


 

W Rossmannie wiemy, że ruch to zdrowie
Ważnym tematem jest dla nas propagowanie zdrowego stylu życia, dlatego m.in. realizujemy program „Zdrowy kręgosłup” dla pracowników biurowych, jogę czy cotygodniowe spotkania z trenerem personalnym, aby budować zdrowe nawyki w pracy.
Od 2017 roku umożliwiamy pracownikom korzystanie z masaży biurowych prowadzonych przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Zachęcamy naszych pracowników do aktywności, zapraszając ich do udziału w szerokiej gamie wyzwań sportowych czy biegów charytatywnych, a w naszym biurowcu czeka na Was siłownia.

Dbamy o różnorodność
Organizujemy dla pracowników Dzień Różnorodności. W ciągu minionych lat rozmawialiśmy z naszymi pracownikami na temat mikronierówności w miejscu pracy, języku inkluzywnym, organizowaliśmy Q&A z Żywą Książką (czyli osobą będącą specjalistą w danej dziedzinie). W ostatnim czasie sporo miejsca poświęciliśmy zdrowiu psychicznemu – depresji wśród dzieci i osób dorosłych. Poruszyliśmy temat opieki wytchnieniowej oraz obciążenia fizycznego i psychicznego opiekunów osób zależnych. Pokazywaliśmy pracownikom z czym zmagają się osoby z niepełnosprawnością ruchową, jak wygląda świat osób słabowidzących, a także ubieraliśmy ich w kombinezony geriatryczne.

Pod naszym biurowcem na naszych rowerzystów czekają stacje rowerowe
Z myślą o wsparciu rowerzystów podczas codziennych dojazdów do pracy i z pracy, na parkingu naszego biura do ich użytku, zamontowaliśmy krytą stację rowerową. Jednocześnie promując bezpieczne poruszanie się rowerem po mieście, w ramach realizacji Polityki środowiskowej naszej firmy, przed sezonem letnim zapraszamy do skorzystania z przeglądu serwisowego.
Cieszy nas fakt, że każdego roku przybywa osób korzystających z tego ekologicznego środka transportu. Z myślą o cyklistach planujemy często wycieczki rowerowe w ramach akcji „Pozytywnie Zakręconych”. Rowerami jeździliśmy już w Kołobrzegu, Puszczy Białowieskiej, Kotlinie Kłodzkiej i wzdłuż Dunajca.
 

Gromadzimy pieniądze w skarbonkach

Każdego roku od 2 stycznia do 30 listopada nasi pracownicy mogą gromadzić środki na swoich kontach w naszej aplikacji mobilnej Rossmann PL. Robiąc zakupy i skanując aplikację otrzymują 5% zwrotu do wirtualnej skarbonki. 

Zsumowany zwrot pracownicy mogą wykorzystać w okresie od 4 do 30 grudnia danego roku, na zakupy w drogeriach stacjonarnych Rossmann. Dodatkowe środki bardzo przydają się zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowego szaleństwa, kiedy przygotowujemy prezenty dla naszych najbliższych.

Kalendarz Rossmanna

Każdego roku realizujemy wyjątkowy projekt kalendarza Rossmanna, którego bohaterkami zostają koleżanki pracujące na co dzień w naszych Drogeriach i Centrali. Kalendarz ten jest wyjątkowy, nie tylko za sprawą swoich bohaterek ale także ze względu na jego limitowany charakter. Nie można go kupić. Jest on wyjątkową pamiątką dla uczestniczek sesji oraz prezentem dla najbliższych kontrahentów.

 Potrafimy w komunikację!

Jako profesjonalistom zależy nam na tym, aby wszyscy pracownicy mieli bieżące informacje na temat firmowych wydarzeń, nowych projektów, sukcesów i rozumieli otaczającą nas rzeczywistość. Aby realizować nasze zadania korzystamy z wielu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych dostosowanych do specyfiki pracy, dostępnego sprzętu i oczekiwań odbiorców. Działamy offline, wydając firmowe gazety wewnętrzne, ale też online, kolportujący treści za pośrednictwem nowoczesnego intranetu. Wymieniamy się informacjami, cenimy konstruktywny dialog, ale lubimy też porozmawiać na tematy spoza firmowej rzeczywistości. Dlatego systematycznie rozwijamy nasz serwis społecznościowy Workplace. Nie zapominamy też o istocie spotkań face to face. Wydarzenia firmowe są dla nas ważnym narzędziem komunikacji, ale też wyjątkowym sposobem budowania relacji. Wszystko po to, aby pracowało nam się lepiej, przyjemniej i efektywniej.     

 Jesteśmy solidni, przyjaźni, po prostu THE BEST 😊

 

 

Podobnie jak w latach poprzednich nasza firma została uhonorowana prestiżowymi nagrodami , przyznawanymi tym firmom, które zdecydowanie wyróżniają się w tworzeniu przyjaznego i atrakcyjnego miejsca pracy. Nagrodę Friendly Workplace z dumą odebraliśmy czwarty raz z rzędu! Ponownie w nasze ręce trafiły też tytuły: Solidny Pracodawca oraz Best Quality Employer. Pierwszy, ale jesteśmy przekonani, że nie ostatni raz, w 2023 roku otrzymaliśmy także nagrodę Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR.


Nagrody te są dla nas wyjątkowo cenne, bo przyznawane za  tworzenie przestrzeni umożliwiającej pracownikom rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty, co jest celem szczególnie nam bliskim.
Ponadto już od dwóch lat realizujemy program wsparcia psychologicznego, prawnego i finansowego. Mimo, że na co dzień tworzymy dużą i rozproszoną społeczność, potrafimy też się wspierać, bez względu na miejsce zatrudnienia, staż pracy, czy zajmowane stanowisko.
Uznanie w oczach niezależnych jury jest najlepszym potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kurs w tworzeniu wyjątkowego miejsca pracy. W roku 2024 ponownie udowodnimy, to o czym nasi pracownicy od lat doskonale wiedzą, że jesteśmy solidną, przyjazną i nastawioną na rozwój, nowoczesną firmą.

Rekrutacja – Do zobaczenia w Rossmannie

Ania, Weronika, Beata, Marcin, Magda i Marek – to nasz nie tylko profesjonalny, ale także pełen pasji zespół rekruterski. Zespół, który udowadnia, że rekrutacja może przebiegać w miłej i przyjaznej atmosferze, a udział w procesie rekrutacyjnym wspominanym pozytywnie doświadczeniem.

To szóstka naszych firmowych pasjonatów, których z pewnością zaciekawi co Ciebie pasjonuje, napędza do działania i jakim jesteś człowiekiem. A może to właśnie dzięki nim odkryjesz nowe hobby? Zobacz co wypełnia ich czas po pracy.

Ania  - wielka fanka książek i ekranizacji Stephena Kinga. Posiadaczka trzech psów: Gucia, Puszka i Kropki. Od 8 lat interesuje się kynologią, ale posiadając trzy czworonogi nie powinno to dziwić. Szczęśliwa mimo, że niewyspana mama Malinki.

Weronika -  miłośniczka kryminałów. Jako psycholog z wykształcenia często udaje jej się rozwikłać zagadki jeszcze przed zakończeniem powieści. Uwielbia zasypiać z książką w ręku, a każdą dłuższą podróż wykorzystuje na słuchanie podcastów.

Beata - 11 lat temu zakochała się w nurkowaniu i miłość ta trwa do dziś. Ma uprawnienia do odkrywania podwodnego świata na głębokości aż 40 metrów! Ukończony przez nią kurs Rescue Diver sprawia, że w jej towarzystwie bezpiecznie można czuć się nie tylko pod wodą.

Marcin -  wielki fan stand upu, piłki nożnej i teatru. Widział wszystkie sztuki z udziałem Kamila Maćkowiaka. Niektóre nawet kilka razy, co tłumaczy dlaczego teksty monodramów aktora zna na pamięć. Idealny wieczór dla Marcina, to ten spędzony w teatrze.

 

 

 

Magda  rekruter i doradca zawodowy, a po pracy… szczęśliwa mama małego Aleksandra. Z dziećmi i młodzieżą jest za pan brat, pracuje w poradni jako psycholog poznawczo-behawioralny. Uwielbia książki wywołujące dreszczyk emocji. Thriller i dobra kawa to pomysł na relaks. Optymistka i entuzjastka, szczególnie dobrego jedzenia.

Marek zapalony słuchacz, miłośnik szerokiego wachlarza gatunków muzycznych, od współczesnej jazzowej sceny Londynu, po ciężkie brzmienia Seattle z lat 90’. Uwielbia długie trasy z dobrym soundtrackiem.

 

 Program Poleceń Pracowników

 

 

 

Program Poleceń Pracowników
Nasza firma jest wyjątkowa, bo pracują w niej wyjątkowi ludzie, którzy najlepiej wiedzą, kto będzie pasował do naszego zespołu.

Dlatego zachęcamy ich do poleceń nowych pracowników – jeśli ich kandydat przejdzie proces rekrutacji i zostanie zatrudniony, polecający dostanie premię.  

Sprawdź aktualne oferty pracy w Centrali

 

 

 

Łódź

ul. św. Teresy 109,
91-222 Łódź

OFERTY PRACY