Dominik Szczerbiakod 4 lat w Rossmannie. Kierownik operacyjny ds. dystrybucji magazynowej.

Koordynuje cały proces załadunku towaru przekazywanego do Drogerii, po stronie magazynu wysyłkowego, optymalizując cały proces. Odpowiada za pracę ok. 100 pracowników, zarówno kadry menadżerskiej, jak i specjalistów podległej mu sekcji. W poprzedniej firmie zajmował się głównie transportem, natomiast w Rossmannie świetnie odnalazł się w logistyce, gdzie wykorzystuje i rozwija swoje umiejętności.

Na pytanie za co lubi swoją pracę – odpowiada bez zastanowienia: za świetnych ludzi,  z którymi pracuję. Mam rewelacyjny zespół. Każdego dnia widzę w nich prawdziwą pasję. Uwielbiam z nimi pracować. Wystarczy, że rzucamy jakiś pomysł, a chwilę później jest realizowany. Bez zbędnego marketingu mogę szczerze powiedzieć, że naprawdę lubię swoją pracę i wyzwania jaki przede mną stawia.

Dominik realizuje się nie tylko zawodowo. Jest pasjonatem strzelectwa sportowego. Od 2016 roku posiada pozwolenie na broń i licencje zawodnicze.

Broń pasjonowała go od zawsze. Do zyskania licencji sportowej zainspirowała go jednak żona, która opowiedziała mu o znajomym, który odkrył taką właśnie pasję. Po 10 miesiącach był już posiadaczem Patentu Strzeleckiego umożliwiającego samodzielne używanie broni na strzelnicy. Następnie zyskał licencję umożliwiającą posiadanie prywatnej broni. Na zawody jeździ czysto rekreacyjnie. Swoją pasją zaraził zarówno żonę jak i córkę, które pod jego czujnym nadzorem nabierają umiejętności strzeleckich. Jak przyznaje,  rodzinny wypad na strzelnicę to idealna forma odreagowania stresu, a przy okazji świetna zabawa.

Na tym pasje Dominka się nie kończą. W tym roku wspólnie z koleżankami i kolegami z Rossmanna ukończył kurs nurkowy PADI OWD zyskując uprawnienia do nurkowania na głębokość 18 metrów.

O eksploracji podwodnego świata myślał już wcześniej, kiedy 6 lat temu, pierwszy raz miał okazję spróbować  tego sportu w wersji Intro, w przejrzystych wodach Egiptu. Decyzję o chęci zdobycia nurkowych uprawnień przypieczętował udziałem w nurkowaniu dla początkujących organizowanym co kilka tygodni dla pracowników przez Rossmana w Deepspocie – najgłębszym basenie Europy.

O szybsze bicie serca, Dominik dba nie tylko na strzelnicy i pod wodą. Ma za sobą także skok spadochronowy z wysokości 4200 metrów. I prawdopodobnie na tym jednym się nie skończy!

Dominka serce szybciej bije nie tylko w przypływie adrenaliny. Jest także niezwykle wyczulone na potrzeby innych.

W trakcie kursu nurkowego Dominik, poznał pracującą w naszym Dziale Sprzedaży Magdę Albigowską, która od 4 lat uczestniczy w kilkusetkilometrowej charytatywnej sztafecie biegowej. Magda, z którą w trakcie tego wyjazdu świętowaliśmy pokonanie 700 km górskiej trasy w ramach „Przegoń Raka dla Dzieciaka” swoim dokonaniem zainspirowała Dominika. Już wtedy obiecał sobie, że zorganizuje akcję charytatywną, z której cały dochód przeznaczony zostanie dla Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka, w ramach którego biegła Magda wraz z przyjaciółmi. Kwota ta zasili konto fundacji na rzecz której zorganizowana zostanie przyszłoroczna sztafeta.

Od tego czasu minęły trzy miesiące i Dominik dotrzymał danego sobie słowa. Zainicjował wśród pracowników akcję sprzedaży wycofywanych z obrotu pojemników transportowych. Choć akcja nadal trwa to szacowany z niej zysk, w całości przekazany na pomoc potrzebującym dzieciom wyniesie ok 35 000 zł!

Powrót