Stanowisko:

Specjalista ds. Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych

Poszukujemy specjalistki lub specjalisty w obszarze zarządzania ryzykiem i zgodnością. Taka osoba, będzie odpowiedzialna za tworzenie dokumentacji, kreowanie standardów działania oraz zapewnienie zespołowi cyberbezpieczeństwa niezbędnych procesów oraz procedur, które ułatwią egzekwowanie reguł i reagowanie na incydenty. Opieramy się na światowych standardach takich jak ISO, NIS czy CIS Controls, więc nie będzie potrzeby wynajdowania koła od zera.

Twój zakres obowiązków

  • tworzenie, aktualizacja i egzekwowanie procesów, procedur i instrukcji przy wsparciu technicznym ekspertów z konkretnych dziedzin;

  • identyfikowanie obszarów, w których zachodzą nieścisłości i doprecyzowanie ich adekwatnymi politykami;

  • analiza umów i innych dokumentów prawnych pod kątem zgodności ze standardami cyberbezpieczeństwa;

  • wspieranie działu odpowiedzialnego za RODO ekspertyzą i doświadczeniem;

  • uczestniczenie w tworzeniu planów ciągłości działania dla różnych działów;

  • organizacja szkoleń dla pracowników na temat polityk, procedur, ryzyka i zgodności;

  • praca w oparciu o ISO (m.in. 27001 czy 22301), NIST (m.in. 800-53) czy inne metodyki wykorzystywane w cyberbezpieczeństwie.

Nasze wymagania

  • doświadczenie w pracy z standardami branżowymi, takimi jak ISO 27001, NIST, GDPR, etc.
  • umiejętność tworzenia czytelnej, przejrzystej dokumentacji, która pomoże usprawnić codzienną pracę,
  • otwartość na współpracę z innymi działami,
  • zrozumienie istoty dokumentów technicznych i pracy ze standardami,
  • umiejętność prowadzenia spotkań i tłumaczenia skomplikowanych zagadnień osobom z różnych branż,
  • podstawowa wiedza o systemach cyberbezpieczeństwa i konceptach z nim związanych,
  • certyfikacje związane z zarządzaniem ryzykiem i zgodnością, (np. CISA, CRISC, audytor 27001) lub techniczne z cyberbezpieczeństwa (np. CompTIA CySA+/Security+, SC-900, SSCP, CIC),
  • umiejętność analizy ryzyka i identyfikowania krytycznych zagrożeń czy kluczowych maszyn.

to oferujemy

  • współpracę na podstawie umowy o pracę lub kontrakt B2B – w zależności od preferencji,
  • możliwość skorzystania z pakietu 50% kosztów uzyskania przychodu,
  • 2-3 dni pracy zdalnej w tygodniu na bieżąco oraz dodatkowe dni w wyjątkowych sytuacjach,
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach Tribes,
  • przestrzeń do eksperymentowania,
  • współpracę opartą na wartościach - jesteśmy zespołem, który kieruje się określonymi wartościami. Wspieramy atmosferę pracy opartą na szacunku, zaufaniu i współpracy. Promujemy innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność,
  • możliwości rozwoju - wierzymy w nieustanne doskonalenie i chcemy pomagać naszym pracownikom w rozwoju potencjału (oferujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, warsztaty, szkolenia e-learningowe, programy rozwojowe, oraz możliwość uczestniczenia w rekrutacjach wewnętrznych),
  • przyjazną atmosferę, zarówno w pracy jak i w Game Room,
  • catering w biurze,
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych,
  • sprawdź co jeszcze czeka na Ciebie w Rossmannie: www.kariera.rossmann.pl/benefity.
Lokalizacja:
Łódź, ul. Wersalska 75/77, woj. łódzkie