Stanowisko:

Cloud Network Engineer

Zależy nam na nawiązaniu współpracy z doświadczonym inżynierem do wewnętrznej Sekcji Danych i Komunikacji Sieciowej. Osoba, która dołączy do zespołu, wesprze obszar zarządzania infrastrukturą chmurową pod względem wiedzy z zakresu sieci przede wszystkim prywatną opartą na Kubernetes, jak i publiczną głównie na platformach AWS i GCP. Będzie odpowiedzialna między innymi za kierunek rozwoju powierzonego obszaru.

Twój zakres obowiązków

  • wsparcie operacyjne na poziomie 2/3 linii w obszarze sieci w infrastrukturach on-prem i środowiskach public cloud, w następujących technologiach:

    • Routing & Switching

    • Network security: Firewalls, VPN solutions

    • Load balancing

    • Public Cloud solutions

    • Cloudflare

  • realizacja zadań związanych z analizą i wdrażaniem aktualizacji i udoskonaleń działających już środowisk chmur publicznych oraz rozwiązań Infrastructure as code (IaC) – Terraform,

  • realizacja rozpoznanych i zaadresowanych zadań w obszarze chmur publicznych oraz rozwiązań Infrastructure as code (IaC) – Terraform ,

  • doraźna interwencja i wsparcie w rozwiązywaniu krytycznych problemów w obszarze chmur publicznych oraz rozwiązań Infrastructure as code (IaC) – Terraform,

  • konfiguracja i zarządzanie narzędziami monitorującymi, np. Zabbix, Grafana,

  • analiza danych dotyczących wydajności, dostępności i bezpieczeństwa systemu, oraz podejmowanie działań naprawczych,

  • konfiguracja środowisk w sposób zautomatyzowany, aby uniknąć błędów ludzkich podczas wdrażania,

  • wdrażanie najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem, takich jak uwierzytelnianie, autoryzacja, szyfrowanie i monitoring zagrożeń,

  • współpraca z zespołem odpowiedzialnym za zabezpieczenia w celu zidentyfikowania i rozwiązania luk w bezpieczeństwie,

  • wspieranie deweloperów w automatyzacji procesu wytwarzania oprogramowania oraz wdrażania zmian,

  • rozwiązywanie problemów związanych z konfiguracją i infrastrukturą,

  • współudział w testowaniu i wdrażaniu nowych funkcji, dbając o poprawność działania w różnych środowiskach,

  • zapewnienie, że środowiska testowe i produkcyjne są zgodne ze specyfikacją,

  • tworzenie i utrzymywanie dokumentacji dotyczącej architektury infrastruktury, procesów wdrożeniowych i konfiguracji,

  • uczestnictwo w procesach szkoleniowych i mentorstwo, aby podnosić umiejętności zespołów i wprowadzać nowe technologie,

  • śledzenie nowych trendów w dziedzinie DevOps i chmur obliczeniowych oraz wdrażanie nowych rozwiązań w celu poprawy efektywności działania.

Nasze wymagania

  • zaawansowana znajomość języka angielskiego w mowie oraz piśmie ,

  • doświadczenie w projektach, których celem jest wytworzenie i zarządzanie środowiskiem w modelu MultiCloud,

  • praktyczna znajomość usług dostępnych w chmurach publicznych (Azure i/lub GCP, AWS) w obszarach: Compute (wirtualizacja / konteneryzacja), Database, Storage, Networking oraz Security w różnych modelach funkcjonowania (IaaS, PaaS) ,

  • przeprowadzanie analizy i optymalizacji sieci,

  • praktyczna znajomość narzędzi CI/CD (GitHub, Azure DevOps, Bitbucket itp.).

Mile widziane

  • certyfikat AZ-305, AZ-400, Professional Cloud Network Engineer i/lub Professional Cloud Security Engineer ,
  • certyfikacja z Usług AI Azure i Google (GCP: Machine Learning Engineer; Azure: AI-100) ,
  • doświadczenie w projektach tworzących przestrzeń w infrastrukturze on-prem przeznaczoną do zarządzania środowiskiem MultiCloud,
  • znajomość usług Identity, Monitoring, AI oraz Machine Learning,
  • umiejętność tworzenia architektury rozwiązań z uwzględnieniem wysokiej dostępności, wydajności oraz skalowania Znajomość języków skryptowych (Bash / PowerShell / Python itp.).

to oferujemy

  • umowę o pracę,
  • możliwość pracy hybrydowej w wymiarze 2:3 (3 dni w biurze),
  • możliwość skorzystania z pakietu 50% kosztów uzyskania przychodu,
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach,
  • przestrzeń do eksperymentowania,
  • współpracę opartą na wartościach. Wspieramy atmosferę pracy opartą na szacunku, zaufaniu i współpracy. Promujemy innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność,
  • możliwości rozwoju - wierzymy w nieustanne doskonalenie i chcemy pomagać naszym pracownikom w rozwoju potencjału (oferujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, warsztaty, szkolenia e-learningowe, programy rozwojowe, oraz możliwość uczestniczenia w rekrutacjach wewnętrznych),
  • przyjazną atmosferę, zarówno w pracy jak i w Game Room,
  • catering w biurze,
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych.
Lokalizacja:
Łódź, ul. Wersalska 75/77, woj. łódzkie
Rodzaj umowy:
Umowa B2B , Umowa o pracę

Benefity

Czerwona Linia - darmowa pomoc psychologiczna, prawna, finansowa

Klub Zwierzaka - pakiet weterynaryjny dla Twojego pupila

Szkolenia i rozwój zawodowy

Pakiet socjalny, pakiet sportowy

Dofinansowanie wakacji, kolonie dla dzieci

Prywatna opieka medyczna

Nurkowanie, jazda konna, taniec, warsztaty kulinarne...

Nurkowanie, jazda konna, taniec, warsztaty

Sprawdź wszystkie nasze benefity!