Stanowisko:

Scrum Master

Poszukujemy doświadczonego Scrum Mastera, który dołączy do prowadzonej przez nas Transformacji Agile w organizacji i zaopiekuje się dwoma zespołami Scrumowymi, pomagając im w stosowaniu praktyk zwinnych w ich codziennej pracy. Dołączysz do działającej już sekcji Scrum Masterów i Agile Coachy, wzbogacając tę grupę o swoje doświadczenia w zamian dostając możliwości ciągłego doskonalenia swoich umiejętności zarówno wewnątrz organizacji jak i przy wsparciu zewnętrznych doradców. Osobę w tej roli chcielibyśmy także zaprosić do współpracy przy zarządzaniu portfolio projektów (PMO) i zapewnianiu skutecznej współpracy między-obszarowej, co pozwoli nam połączyć codzienne prace zespołów z naszą ogólną strategią organizacyjną.

Twój zakres obowiązków

  • codzienna praca z zespołami w oparciu o framework Scrum,

  • eliminowanie przeszkód i pogłębianie współpracy między zespołami,

  • dbanie o to, by Agile i Scrum były dobrze rozumiane w całej organizacji,

  • facylitacja spotkań, wspieranie komunikacji zespołu zarówno wewnątrz, jak i z pozostałą częścią firmy,

  • wdrażanie narzędzi i praktyk zwiększających samoorganizację zespołu,

  • wspieranie product ownerów w ich ciągłej pracy z produktami i zespołami,

  • praca z managementem w przekazywaniu odpowiedzialności i decyzyjności zespołów.

Nasze wymagania

  • co najmniej 4-letnie doświadczenie w roli Scrum Mastera w dużych organizacjach,
  • ukończone kursy i certyfikacje z obszaru Scrum i Agile (PSM I),
  • doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne,
  • odwaga i umiejętność osiągnięcia porozumienia z pracownikami na każdym szczeblu organizacji,
  • dobre rozumienie procesów i cyklu wytwarzania oprogramowania,
  • znajomość narzędzi Azure DevOps (TFS) lub Jira, oraz Miro.

mile widziane

  • wcześniejsze doświadczenie programistyczne,
  • doświadczenie ze skalowalnością (SAFe, Nexus, LeSS),
  • praktyczne doświadczenia z DevOps lub Lean,
  • znajomość technik facylitacji (np. Liberating Structures).

to oferujemy

  • możliwość współpracy w oparciu o Umowę o Pracę, bądź kontrakt B2B,
  • możliwość skorzystania z pakietu 50% kosztów uzyskania przychodu (przy umowie o pracę),
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach Tribes,
  • dostęp do platformy UDEMY,
  • przestrzeń do eksperymentowania,
  • współpracę opartą na wartościach - jesteśmy zespołem, który kieruje się określonymi wartościami. Wspieramy atmosferę pracy opartą na szacunku, zaufaniu i współpracy. Promujemy innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność,
  • możliwości rozwoju - wierzymy w nieustanne doskonalenie i chcemy pomagać naszym pracownikom w rozwoju potencjału (oferujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, warsztaty, szkolenia e-learningowe, programy rozwojowe, oraz możliwość uczestniczenia w rekrutacjach wewnętrznych),
  • przyjazną atmosferę, zarówno w pracy jak i w Game Room,
  • catering w biurze,
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych,
  • sprawdź co jeszcze czeka na Ciebie w Rossmannie: www.kariera.rossmann.pl/benefity.
Lokalizacja:
Łódź, ul. Wersalska 75/77, woj. łódzkie