Stanowisko:

IT Team Manager (Systemy Finansowe)

Zapraszamy do aplikowania Menedżerów IT, którzy chcą pracować w profesjonalnym środowisku Biznes – IT. Zapraszamy osoby, które lubią ciekawe wyzwania związane z prowadzeniem projektów, pracą z partnerami biznesowymi oraz na wysokim poziomie inżynierskim środowiskiem IT. Jako Menedżer IT będziesz realizować zadania w głównych obszarach odpowiedzialności:

  • zapewnienie dobrych relacji biznesowych z naszymi partnerami wewnętrznymi

  • zarządzanie 15 os. zespołem złożonym z analityków, developerów, devopsów

  • zarządzanie wspólnie z product ownerami roadmapą produktową oraz architekturą obszaru HLD.

  • zapewnienie bezpieczeństwa  i jakości dostarczanych produktów.

Jako IT Manager będziesz kierował Liderem, który będzie miał kluczowy wpływ na rozwój obszaru finansowego i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań.

Zarządzając zespołem złożonym z developerów i analityków, pracujących w metodykach zwinnych z wykorzystaniem frameworka SCRUM, będziesz miał okazję wykorzystać swoje umiejętności w tworzeniu ścieżek rozwojowych oraz pracy z kołami kompetencji .

W zakresie pracy z pozostałymi zespołami IT będziesz miał wsparcie profesjonalnych zespołów Security, Architektury, Software engeeringu, Quality Assurance.

W naszych projektach wykorzystujemy nowoczesne frameworki webowe i mobilne, a także pracujemy w oparciu o chmurę publiczną AWS oraz wewnętrzną wykorzystującą Kubernetes. W ramach codziennej praktyki Scrum oraz Devops używamy narzędzia Azure DevOps

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie zespołem it w zakresie organizacji pracy, rozwoju pracowników, planowania pracy,

  • zarządzanie zespołem oparte o kompetencje menedżerskie,

  • wsparcie zespołu w identyfikacji problemów i sposobów na ich rozwiązanie,

  • motywowanie i wspieranie pracowników w rozwoju m.in. poprzez prowadzenie rozmów rozwojowych,

  • zapewnienie standardów zgodnych ze zwinnymi metodykami zarządzania,

  • delegowanie odpowiedzialności na rzecz poszczególnych członków zespołu,

  • współpraca z wewnętrznym klientem biznesowym, zorientowana na rozwój oprogramowania dedykowanego na potrzeby działu,

  • praca z biznesem w zakresie roadmap i planów rozwoju biznesu,

  • planowanie strategiczne,

  • zarządzanie budżetem sekcji i projektów pozostających w ramach portfela,

  • zarządzanie dostawcami,

  • innowacje i śledzenie trendów biznesowych,

  • uczestnictwo w inicjatywach it,

  • współpraca z innymi jednostkami it.

Nasze wymagania

  • znajomość metodyk prowadzeni projektów Waterfall/Scrum,

  • minimum 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem,

  • zdolność kierowania zespołami, motywowania pracowników, rozwiązywania konfliktów i budowania relacji międzyludzkich,

  • umiejętność  podejmowania decyzji na podstawie danych,

  • język angielski na poziomie B2 (umożliwiający kontakt z dostawcami),

  • bardzo dobre umiejętności interpersonalne i zarządzania zespołem,

  • znajomość charakterystyki branży i prowadzenia projektów IT,

  • gotowość do pracy hybrydowej (3 dni pracy stacjonarnej w tygodniu),

  • wiedza z obszaru zarządzania projektami i Frameworka SCRUM,

  • komunikatywność, asertywność i umiejętności analityczne.

Mile widziane

  • znajomość kluczowych procesów finansowych i zdolność do łączenia celów biznesowych z technologią,

  • praca z systemem SAP będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • umowę o pracę lub kontrakt B2B,
  • jeden dzień pracy zdalnej w tygodniu,
  • możliwość uczestnictwa w konferencjach Tribes,

  • przestrzeń do eksperymentowania,

  • współpracę opartą na wartościach - jesteśmy zespołem, który kieruje się określonymi wartościami. Wspieramy atmosferę pracy opartą na szacunku, zaufaniu i współpracy. Promujemy innowacyjność, kreatywność i odpowiedzialność,

  • możliwości rozwoju - wierzymy w nieustanne doskonalenie i chcemy pomagać naszym pracownikom w rozwoju potencjału (oferujemy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, warsztaty, szkolenia e-learningowe, programy rozwojowe, oraz możliwość uczestniczenia w rekrutacjach wewnętrznych),

  • przyjazną atmosferę, zarówno w pracy jak i w Game Room,

  • catering w biurze,

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych,

  • darmowy dostęp do platformy językowej e-tutor dla Ciebie i Twoich bliskich (języki angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski),
  • największy w Polsce, firmowy program rozwoju pasji – windsurfing, snowboard, nurkowanie, skutery wodne, latanie dronem, wyprawy górskie i wiele innych,
  • pakiet socjalny dla Ciebie i Twojej Rodziny – mi.in.: karta sportowa, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie wakacji, kolonie dla dzieci, wyprawki szkolne,
  • wyjątkowe benefity: rodzinne wyjazdy, wsparcie psychologiczne w trudnych sytuacjach życiowych, Klub Zwierzaka – Pet Help, Pakiet Kultura z dostępem do topowych platform jak NETFLIX, Empik Go, becikowe, kolonie, wyprawka szkolna – sprawdź co jeszcze czeka na Ciebie w Rossmannie: www.kariera.rossmann.pl/benefity.
Lokalizacja:
Łódź, ul. Wersalska 75/77, woj. łódzkie
Rodzaj umowy:
Umowa B2B , Umowa o pracę
Wymiar etatu:
Pełny etat