Oszczędzamy energię w firmowych komputerach

Oszczędzamy energię w firmowych komputerach

Oszczędzamy energię w firmowych komputerach

W Rossmannie od lat wierzymy, że małymi codziennymi zmianami, możemy zadbać o przyszłość naszej planety. Właśnie zrobiliśmy kolejny, bardzo świadomy krok w tym kierunku. Wdrożyliśmy nową politykę energooszczędności naszych komputerów firmowych. Wyróżniliśmy w niej trzy istotne elementy.

Zależy nam na świadomym zarządzaniu energią i  redukcji wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. Dlatego też  wprowadziliśmy kolejne korzystne zmiany dotyczące oszczędzania energii w naszych systemach.

Co się zmieniło w naszej komputerowej codzienności?

  1. Wyłączanie monitora: Po 5 minutach bezczynności, monitor komputera zostanie automatycznie wyłączony. Jest to prosta i skuteczna metoda zmniejszania zużycia energii.
  2. Tryb uśpienia: Jeśli przez 30 minut użytkownik nie będzie korzystać z komputera, system automatycznie przejdzie w tryb uśpienia. Komputer zużywa wtedy minimalną ilość energii, jednocześnie umożliwiając szybkie wznowienie pracy.
  3. Stan hibernacji: Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić energię, po 90 minutach bezczynności, komputer przejdzie w stan hibernacji. Urządzenie jest wówczas w głębokim stanie uśpienia, zużywając bardzo niewielką ilość energii.

To tylko część „drobnych” zmian, które wdrażamy. Już myślimy o następnych – w trosce o przyszłość naszej planety.

 

#Rossmann
#CzujeszKlimat?

 

Wróć do listy