Powiększyliśmy dwa regionalne magazyny

Powiększyliśmy dwa regionalne magazyny

Powiększyliśmy dwa regionalne magazyny

O ponad 28 tys. mkw zwiększyły się dwa regionalne Centra Dystrybucyjne Rossmanna w Grudziądzu i Pyskowicach. Obecnie ich powierzchnia wynosi kolejno – 35 tys. mkw i 43 tys. mkw. W obu magazynach liczba pracowników przekroczyła 1.100 osób. Obie budowy trwały około 12 miesięcy.

– Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Co za tym idzie, potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Te inwestycje na pewno nam to ułatwią. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie – mówi Rafał Makarski, Dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Aby zapewnić w nowej, dobudowanej hali lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią). Zastosowaliśmy także oświetlenie led, zużywające w porównaniu z tradycyjnym, znacząco mniej energii.
– To duże inwestycje, nie tylko ze względu na skalę: dobudowaliśmy i wyposażyliśmy ponad 28 tys. mkw powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspakajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy dwie rozbudowy – mówi Andrzej Podobas, Kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

Centra Dystrybucyjne Rossmanna, to nie tylko inwestycje. To także wyjątkowe miejsca pracy.

Jak pracuje się w magazynach Rossmanna? Odpowiedź znajduje się tutaj: https://lnkd.in/g3SbprUY

#Rossmann
#Logistyka
#MagazynyRossmanna
#CentrumDystrybucyjneRossmann

Wróć do listy