Nagrodziliśmy uczestników Tech Minds.

Nagrodziliśmy uczestników Tech Minds.

Nagrodziliśmy uczestników Tech Minds.

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu grantowego TechMinds, którego celem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do wymiany wiedzy i wzmocnienia relacji między uczniami i studentami. Do finału zakwalifikowało się 10 drużyn, których projekty oceniała kapituła składająca się z 23 przedstawicieli czołowych firm w Polsce. Wśród nich był również Piotr Kiszkiel Dyrektor - Centrum Informatycznego Rossmann. Najciekawsze koncepcje otrzymały granty na wdrożenie projektów w życie.

Twórcy dwóch projektów:  MY-progREsywni! oraz Social Impact: Tech-Mediacje otrzymali od Rossmanna 6 IPadów oraz  10 sztuk słuchawek.

Projekt Tech – Mediacje zakłada wykorzystanie mediacji szkolnych z użyciem nowoczesnych technologii do poprawy relacji oraz poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności szkolnej. Uważamy, że to niezwykle potrzebny i ważny projekt szczególnie, że sytuacja pandemiczna miała negatywny wpływ zarówno w sferze budowania relacji, jak i poczucia bezpieczeństwa psychologicznego. Nasze uznanie zyskało wykorzystanie nowych technologii w niesieniu pomocy w tym obszarze.

MY-progREsywni! - Projekt polega na wdrożeniu w szkole "gazetki" w formie elektronicznej, wyświetlanej na ekranach umieszczonych na korytarzach szkolnych. Na ekranach będą pojawiły się informacje dla uczniów – połączenie elementów strony szkoły, facebooka i gazetek ściennych + bieżące informacje.

Bardzo spodobała nam się ta inicjatywa, gdyż podobny projekt wdrożyliśmy w Rossmannie w postaci e-kiosków z ekranami dotykowymi i specjalnym systemem komunikacyjnym w każdym sklepie, we wszystkich biurach i magazynach. Każdego dnia obserwujemy jak rozwiązanie to poprawiło komunikację z pracownikami. Jesteśmy przekonani, że pomysł ten  świetnie sprawdzi się także w komunikacji z uczniami.

Jesteście ciekawi jakie inne projekty zyskały uznanie jury i które zespoły otrzymały wyróżnienie? Sprawdźcie wyniki konkursu: https://lnkd.in/dJ3YWm8u Wszystkim innowatorom technologicznym gratulujemy i trzymamy kciuki za wdrażanie swych innowacyjnych projektów w życie.

#Rossmann
#Rossmann.tech
#TechMinds

 

Wróć do listy