Kolorowe Wakacje Rossmanna

Kolorowe Wakacje Rossmanna

Kolorowe Wakacje Rossmanna

We wrześniu mieliśmy ogromną przyjemność, drugi już rok z rzędu zorganizować dwa wyjątkowe wyjazdy pod hasłem „Kolorowe wakacje”. Głównym ich celem było wsparcie naszych pracowników, wychowujących dzieci z zaburzeniami rozwoju (Zespół Downa, Autyzm, Zespół Aspergera, czy Dziecięce Porażenie Mózgowe).

Uczestnicy spędzali czas w urokliwym ośrodku rehabilitacyjnym Polanika, położonym w sercu Gór Świętokrzyskich, gdzie zespół wykwalifikowanych specjalistów zapewniał dzieciom całodobową opiekę. Pobyt  rozpoczął się konsultacjami lekarskimi, na podstawie których dobrano zabiegi i zajęcia, adekwatne do stanu zdrowia. Oprócz bogatego programu terapeutycznego przygotowany został również różnorodny program rekreacyjny dla  dzieci i rodziców. Zwiedzanie Oceaniki i Parku Miniatur, animacje, zajęcia plastyczne czy gry terenowe to tylko część zapewnionych atrakcji.

Ideą wyjazdu była integracja osób z niepełnosprawnościami, celebrowanie wspólnie spędzonego czasu oraz budowanie Rossmannowej kolorowej społeczności, tworzonej przez rodziny na co dzień zmagające się z podobnymi problemami.
 Z „Kolorowych wakacji” realizowanych w formie dwóch turnusów skorzystały w tym roku 23 rodziny – łącznie 70 uczestników.


#Rossmann
#KoloroweWakacje
#Benefity
 

Wróć do listy