Druga edycja konkursu grantowego Tech Minds

Druga edycja konkursu grantowego Tech Minds

Druga edycja konkursu grantowego Tech Minds organizowanego przez PwC Polska dobiegła końca. W kapitule konkursu naszą firmę reprezentował Piotr Kiszkiel – Dyrektor Centrum Informatycznego Rossmanna. W tym roku uczestnicy przesyłali projekty, w ramach których podejmowali się odpowiedzi na pytanie „W jaki sposób odpowiedzialnie wykorzystywać technologie by wspierać edukację?”.  

Wybór laureatów nie był prosty. Do konkursu wpłynęło 150 zgłoszeń. W finale o nagrody powalczyło  10 drużyn.  
Ostatecznie Kapituła konkursu przyznała:  

🥇 1. miejsce dla zespołu „Widzialni” z LO im. M. Kopernika w Iłży. Projekt zakłada przygotowanie okularów umożliwiających rozpoznawanie obiektów oraz tekstu osobom niedowidzącym i przekazywaniu im komunikatów w formie głosowej.
🥈 2. miejsce za projekt „WE ZONE” realizowany przez grupę studentów z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pomysł skupia się wokół idei banku czasu, który pozwala na korzystanie i udzielanie korepetycji z przedmiotów akademickich w zamian za wirtualne punkty - WuZetki.
🥉 3. miejsce ZSP nr 350 im. Armii Krajowej w Warszawie za projekt „EduGuides.UA”, czyli wirtualny przewodnik dotyczący edukacji na poziomie szkoły podstawowej dla osób z Ukrainy.  

W ramach wsparcia uczestników przed oficjalnymi prezentacjami projektów, nasza firma zorganizowała dla nich webinar oraz dwa warsztaty pt. „Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych”.  Zajęcia poprowadził nasz trener wewnętrzny  Michał Szymański. Z warsztatów uczestnicy wyszli z głowami pełnymi wskazówek i inspiracji jak najlepiej zaprezentować swoje pomysły.  

Zwycięskie drużyny otrzymały grant na wdrożenie projektów, a Rossmann dodatkowo ufundował dla nich nagrody, w postaci dziesięciu iPadów.  

Więcej o konkursie i projektach i nagrodach  na stronie: https://lnkd.in/dRsyQyXf

Krótkie video z finałowych prezentacji: https://lnkd.in/drg2BP7Y

Centrum Informatyczne Rossmann: www.rossmann.tech  

#Rossmann
#PWCPolska
#TechMinds
#CentrumInformatyczneRossmann

 

Wróć do listy