XII Tydzień BHP w Rossmannie za nami

XII Tydzień BHP w Rossmannie za nami

XII Tydzień BHP w Rossmannie za nami. Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce work-life balance. Dział BHP Rossmanna jak zawsze przygotował atrakcje promujące zdrowie i bezpieczeństwo. Zarówno to w pracy, jak i w czasie wolnym. Pracownicy mogli w atrakcyjny sposób utrwalać wiedzę i sprawdzać umiejętności łącząc zabawę, wiedzę i doświadczenie.

Przygotowane webinary umożliwiły pracownikom rozeznanie się w jaki sposób bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę ze sportem, jak świadomie się odżywiać oraz jak zadbać o dobrostan umysłu.

Sporą dawkę wiedzy, a przy okazji dobrej zabawy pracownikom Centrali przyniosła gra terenowa „BHP Road - Zachowaj spokój”. Uczestnicy zmagając się z presją czasu i wykreowanego otoczenia udzielali pierwszej pomocy, urządzali pokój biurowy zgodnie z zasadami ergonomii, sprawdzali swoją wiedzę na temat przepisów BHP w…”kasynie”! Na koniec relaksowali się i uczyli, w jaki sposób dbać o regenerację i utrzymywanie energii witalnej. Dużą popularnością cieszyła się zabawa ”Bezpieczne Koło”, w której fortuna sprzyjała szczęśliwcom dostarczając mnóstwa emocji.

Konkurs „Rossoperator”, który odbywał się w Centrach Dystrybucyjnych wyłonił najlepszych operatorów wózków jezdniowych. Podczas rywalizacji pracownicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w specjalnie przygotowanych konkurencjach.

Pomimo, iż Tydzień BHP za nami, pracownicy nadal mogą sprawdzać swoją wiedzę w przygotowanym online „Konkursie wiedzy o BHP”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Obecnym i przyszłym pracownikom Rossmanna, życzymy wszystkiego bezpiecznego:) 

#Rossmann
#TydzieńBHP
#BHP

Wróć do listy