Akcja Kariera

Akcja Kariera

Akcja Kariera

Zakończyliśmy kilkumiesięczny projekt pod nazwą Akcja Kariera. Wraz z firmą Global Metodi, zaprosiliśmy dzieci naszych pracowników (17-22 lat) na praktyczne warsztaty, które miały na celu przygotować młodzież do wejścia na trudny i wymagający rynek pracy.

Dzięki projektowi organizowanemu w ramach Akademii Doświadczania, z takiej szansy skorzystało 32 młodych ludzi, którzy pracowali w trzech grupach projektowych. Po rozmowie wstępnej z trenerem uczestnicy wzięli udział w kursie „Jak aktywnie i szybko znaleźć pracę marzeń, jak planować karierę?”. Kurs online składał się z kilku spotkań i zaprojektowany został tak, aby poszerzać świadomość uczestników o rynku pracy, możliwościach udziału w stażach i praktykach oraz procesie rekrutacyjnym. Uczestnicy dowiedzieli się także jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna i czym kierują się rekrutrzy w wyborze kandydatów.

Eksperci podzielili się praktyczną i merytoryczną wiedzą m.in. na temat kompetencji przyszłościefektywnej naukiwspółczesnego rynku pracy, czy różnych form zatrudnienia.


Dodatkowo, przygotowane i wysłane przez organizatora materiały mogą posłużyć jako kompendium wiedzy w procesie planowania ścieżki zawodowej.
Po zakończeniu warsztatów odbyły się indywidualne spotkania doradcze trenera z uczestnikami prowadzone w oparciu o coaching i mentoring.

W związku z zakończeniem projektu zaprosiliśmy uczestników również na indywidualne spotkanie online ze specjalistkami z Działu Rekrutacji i Szkoleń naszej firmy, aby zaprezentować proces rekrutacyjny od tzw. Podszewki. Rekruterki w sposób praktyczny i w  mniej oficjalnej formie przeprowadziły symulowaną rozmowę kwalifikacyjną, odpowiedziały na pytania uczestników oraz udzieliły informacji zwrotnej dotyczącej udziału w procesie rekrutacyjnym.

#Rossmann

#AkcjaKariera

Wróć do listy