Stanowisko:

Architekt Rozwiązań Biznesowych

Twój zakres obowiązków

Samodzielna praca architekta IT polegająca na projektowaniu oraz konsultowaniu rozwiązań łączących różne domeny firmy (sprzedaż, logistyka, HR, finanse, …) od rozpoznania potrzeb przez współpracę przy tworzeniu wymagań biznesowych po dokumenty High Level Design, Interface Agreement wraz z ogólną architekturą sieciową zarówno on-premise, jak i w chmurze oraz hybrydzie.

  • wsparcie architektoniczne przy projektowaniu rozwiązań wewnątrz domenowych,
  • koordynowaniu wraz z PMO projektów w firmie w zakresie definiowania zależności między projektami,
  • wsparcie w przygotowywaniu i wdrażaniu strategii IT,
  • prowadzanie pryncypiów architektonicznych, wzorców, dobrych praktyk oraz prowadzenie edukacji w firmie,
  • konsultacje przy wyborze technologii, rozwiązań i narzędzi,
  • współpraca z wewnętrznymi zespołami IT oraz wewnętrznymi klientami biznesowymi,
  • współpraca z Sekcją Bezpieczeństwa IT przy tworzeniu, weryfikacji i utrzymaniu zabezpieczeń,
  • śledzenie nowości technologicznych oraz wzorców. Pro-aktywne wprowadzanie innowacji w firmie. Wprowadzanie wniosków z wdrożeń na poziom całej firmy,
  • zarządzanie repozytorium architektonicznym. Optymalizowania architektury. Wkład w zmniejszenie długu technologicznego,
  • wsparcie dla Gildii Analityków Biznesowych,
  • współpraca przy doskonaleniu procesu wytwórczego.

Nasze wymagania

  • dolności analityczne obejmujące rozwiązania techniczne oraz obszar biznesowy,
  • minimum 2 lata doświadczenie w roli architekta rozwiązań obejmujących kilka systemów,
  • znajomość wzorców integracji, zarządzania tożsamością, usług sieciowych,
  • praktyka w modelowaniu w notacji UML, BPMN,
  • praktyczne doświadczenie w tworzeniu modeli danych,
  • znajomość zasad działania standardów integracyjnych REST, SOAP, GraphQL, gRPC, OData,
  • znajomość technologii baz danych w tym MS SQL, MySQL, PostgreSQL oraz rozwiązań NoSQL w zakresie niezbędnym do projektowania rozwiązań,
  • język angielski mówiony i pisany na poziomie tworzenia dokumentacji oraz komunikacji z dostawcami rozwiązań,
  • wysokie zdolności komunikacyjne, umiejętności prezentacji rozwiązań oraz prowadzenia spotkań,
  • umiejętność zarządzania czasem i priorytetami.

Oferujemy

  • inspirującą atmosferę oraz pracę ze zgranym i otwartym zespołem,
  • przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw i pomysłów,
  • możliwość nauki języków obcych,
  • największy w Polsce program rozwoju pasji i pozytywnie zakręcone wydarzenia.

Lokalizacja:
Łódź, ul. Wersalska 75/77, woj. łódzkie
Rodzaj umowy:
Umowa B2B , Umowa o pracę
AplikujPoleć kandydata