Scrum Master

Twój zakres obowiązków

  • pomaganie zespołom w stosowaniu praktyk zwinnych w ich codziennej pracy,
  • eliminowanie przeszkód i pogłębianie współpracy pomiędzy zespołami,
  • dbanie o to by Agile i Scrum były dobrze rozumiane w całej organizacji,
  • facylitacja spotkań, wspieranie komunikacji wewnątrz zespołu i z pozostałą częścią firmy,
  • wdrażanie narzędzi i praktyk zwiększających samoorganizację zespołu,
  • wspieranie Product Ownerów w ich ciągłej pracy z produktami i zespołami,
  • praca z managementem w przekazywaniu odpowiedzialności i decyzyjności do zespołów.

Nasze wymagania

  • warunek konieczny - co najmniej 4-letnie doświadczenie w roli Scrum Mastera w dużych organizacjach,
  • wykształcenie wyższe,
  • ukończone kursy i certyfikacje Agile/Scrum (co najmniej PSM I),
  • doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne,
  • odwaga i umiejętność osiągnięcia porozumienia z pracownikami na każdym szczeblu organizacji,
  • dobre rozumienie procesów i cyklu wytwarzania oprogramowania,
  • znajomość narzędzi Azure DevOps/TFS lub Jira oraz Miro.

Mile widziane

  • wcześniejsze doświadczenie programistyczne,
  • doświadczenie ze skalowalnością (SAFe, Nexus, Less),
  • praktyczne doświadczenia z DevOps lub Lean,
  • znajomość technik facylitacji (np. Liberating Structures).