Specjalista ds. PPOŻ

Twój zakres obowiązków

  • organizacja prac firm zewnętrznych związanych z naprawami i przeglądami prewencyjnymi urządzeń i instalacji p.poż. w obiektach centrali Rossmann,

  • zlecanie prac w oparciu o obowiązujące umowy serwisowe, nadzór, odbiory i rozliczanie prac,

  • wykonywanie we własnym zakresie przeglądów instalacji p.poż.,

  • bieżąca kontrola obszarów magazynowych i biurowych w zakresie p.poż., udział w audytach wewnętrznych i przeglądach prowadzonych przez audytorów zewnętrznych,

  • prowadzenie szkoleń dla pracowników spółki i pracowników firm zewnętrznych wykonujących prace na rzecz spółki w zakresie bezpieczeństwa ppoż.,

  • opracowywanie instrukcji i procedur wewnętrznych w zakresie p.poż.,

  • opiniowanie projektów inwestycyjnych oraz koncepcji organizacji obiektów w zakresie dróg ewakuacyjnych i instalacji służących ochronie p.poż. obiektów,

  • wsparcie zespołów odpowiedzialnych za utrzymanie magazynów zewnętrznych spółki, oraz działów odpowiedzialnych za realizację inwestycji budowlanych i automatycznych w Rossmann,

  • koordynacja współpracy z PSP i rzeczoznawcami ppoż.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z tytułem inżyniera pożarnictwa,

  • doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty p.poż min. 1 rok,

  • znajomość przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej,

  • prawo jazdy kat. B,

  • samodzielność w działaniu oraz zorientowanie na cel,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • mile widziana znajomość jęz. angielskiego.