Więcej niż praca - pakiet socjalny

Rossmann to firma tworząca nie tylko miejsca pracy ale także wspierająca swoich pracowników w trudnych sytuacjach a także pomagająca rozwijać ich zainteresowania.

Wiemy, że codzienność to nie tylko praca, dlatego proponujemy Pracownikom szeroki i różnorodny pakiet socjalny. Ofertę kierujemy zarówno do singli jak i do Rodzin oraz dzieci. Pamiętamy również o naszych emerytach i rencistach, bo Rossmann to ludzie, Rossmann to Rodziny, Rossmann to My.

Bądź aktywny

Każdy z naszych pracowników wraz z dziećmi czy osobami towarzyszącymi może korzystać z pakietu OK System uprawniającej do wstępu na kilka tysięcy obiektów sportowych i rekreacyjnych w całym kraju. Siłownie, kluby fitness, baseny, ścianki wspinaczkowe są na wyciągnięcie ręki bez ograniczeń. O atrakcyjności tej oferty świadczy już ponad 6500 osób korzystających z niego miesięcznie.

Odkrywaj z nami

Swój kraj i swoje miasto. Już ponad 2,5 tysiąca pracowników i ich osób towarzyszących poznało w trakcie kilkudniowych wycieczek najpiękniejsze miejsca w Polsce. Odwiedziliśmy m.in. wioskę św. Mikołaja, byliśmy
w podziemnych labiryntach czy sprawdziliśmy swoją odwagę w Energylandii. Znamy też lepiej swoje miasta, odkrywając je na nowo w trakcie jednodniowych wycieczek.

Rossmann to też odpoczynek

Oferujemy pracownikom i ich rodzinom wakacyjny oraz zimowy wypoczynek w domkach oraz apartamentach. Umożliwiamy wyjazd z dofinansowaniem, na tygodniowe pobyty nad morze, w góry czy na mazury. Do tej pory odpoczęło już z nami ponad 5 000 osób. Myślimy również o zainteresowaniach Pracowników i ich rozwoju, dlatego przyznajemy dofinansowania do biletów do m.in. teatrów, kin, kabaretów czy na koncerty.

Nasze dzieci

Znaczna część pakietu socjalnego skierowana jest do najmłodszych, czyli naszych pociech. Jesteśmy z nimi już
od pierwszych chwil życia. Rodzice otrzymują becikowe z potrzebnymi produktami pielęgnacyjnymi dla noworodka. Uczestniczymy również w rozpoczęciu nowego etapu w życiu dzieci, czyli pierwszego dnia w szkole.
To nie tylko radość ale i konieczność dokonania zakupów artykułów szkolnych, dlatego w tym czasie wspieramy pracowników wyprawką szkolną, tj. plecakiem wraz z potrzebnymi przyborami. Pamiętamy również
o najmłodszych w okresie świątecznym. Kilka rodzajów paczek dostosowanych do wieku rozsyła nasz firmowy Mikołaj. W 2017 r. zaskoczył prezentami 12, 5 tysiąca dzieci.

Dzieci uwielbiają zabawę a my chcemy z nimi cieszyć się tym czasem, dlatego w okresie karnawału organizujemy dla nich w całej Polsce pełne atrakcji i niespodzianek zabawy. Co roku bawi się z nami ponad 3 000 dzieci. Pamiętamy również o ich wypoczynku, organizując dwutygodniowe obozy sportowo –rekreacyjne. Chcemy rozwijać w dzieciach pasję, dlatego w trakcie tych wyjazdów każde z nich poznaje m.in. tajniki żeglowania, windsurfingu, wspinaczki czy sportów walki. Chcemy być z dziećmi przez cały rok, więc proponujemy tematyczne warsztaty, m.in. z programowania i budowania z klocków. Stworzyliśmy również dla naszych dzieci Akademię Małego Inżyniera. Jej celem jest odkrywanie wraz z dziećmi ich zainteresowań oraz wspieranie ich w dalszym poznawaniu i poszukiwaniu świata.