Opis stanowisk

SKLEPY

Jesteśmy liderem rynku drogeryjnego. Codziennie dbamy o urodę i komfort milionów Polaków. Można spotkać nas zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Zawsze blisko naszych Klientów!

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie sklepu konieczne jest współdziałanie kilkunastu osób.

Tę grupę tworzą pracownicy naszych sklepów – Kasjerzy-sprzedawcy, Doradcy, Asystenci, Zastępca kierownika i Kierownik sklepu.

Zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką pracy na każdym stanowisku.


Sklepy Rossmann to miejsce, które codziennie odwiedza kilkaset tysięcy Klientów. Cenią nas za bogatą ofertę asortymentową, atrakcyjne promocje, a nade wszystko, za profesjonalną i życzliwą obsługę.

My swoją pracą dbamy o to, by nasi Klienci każdego dnia czuli się u nas komfortowo.

 • OBSŁUGA KLIENTA NA SALI SPRZEDAŻY - Klient jest dla nas najważniejszy. Dlatego to właśnie doradztwo i pomoc
  w doborze produktów, poprzez dzielenie się własną wiedzą i doświadczeniem, to nasze priorytety.
 • OBSŁUGA KLIENTA PRZY KASIE – zawsze profesjonalna i życzliwa. Dodatkowo podczas pracy na kasie informujemy Klienta o ofercie promocyjnej, zachęcamy do korzystania z Klubu Rossmann.
 • PRACA Z TOWAREM – chcemy, aby każdy Klient otrzymał produkt, po który przyszedł, dlatego też regularnie towarujemy salę sprzedaży i dbamy o jasną komunikację cenową. Przyjmujemy również dostawy.
 • DBAŁOŚĆ O CZYSTOŚĆ – przejrzyste, zadbane sklepy to nasza dewiza, dlatego też do naszych obowiązków należy sprzątanie sali sprzedaży.
Dowiedz się więcej jak wygląda praca kasjera-sprzedawcy

To ważna funkcja w naszym sklepie. Asystent to osoba, która prowadząc zmianę dba o wysoką jakość obsługi Klienta i naszej pracy.

Do zadań Asystenta należy:

 • PROWADZENIE ZMIANY – czyli nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem drogerii w wyznaczonym przez kierownika czasie. Asystent organizuje pracę i podejmuje bieżące decyzje.
 • KONTAKT Z KLIENTEM – rolą Asystenta jest zapewnienie życzliwej i profesjonalnej obsługi Klienta zgodnie ze standardami naszej firmy, jak również rozwiązywanie sytuacji reklamacyjnych.
 • PRACA Z DOKUMENTAMI – podczas prowadzenia zmiany koniecznym jest wykonanie kilku czynności administracyjno-biurowych.
 • PRACA NA SALI SPRZEDAŻY - Asystent, jak i każdy inny Pracownik, pracuje na sali sprzedaży obsługując Klientów
  i towarując sklep.
Dowiedz się więcej jak wygląda praca asystenta kierownika sklepu

To osoba, która bezpośrednio współpracuje z kierownikiem sklepu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej drogerii.

Do zadań Zastępcy należy przede wszystkim:

 • ZARZĄDZANIE KILKUNASTOOSOBOWYM ZESPOŁEM – to w Zespole jest nasza siła i dlatego tak ważnym jest, by był
  to zespół zgrany i zaangażowany. Rolą Zastępcy jest motywowanie pracowników, organizowanie im pracy, dbałość
  o rozwój ich wiedzy i umiejętności.
 • REALIZACJA WYZNACZONYCH CELÓW – głównie sprzedażowych. Zadaniem Zastępcy jest podnoszenie wyników sprzedaży, jak również dbałość o minimalizację strat i kosztów. Umiejętność pracy z danymi liczbowymi jest tutaj atutem.
 • DBAŁOŚĆ O WIZERUNEK SKLEPU WŚRÓD KLIENTÓW – Klient i Jego opinia są naszym priorytetem, dlatego też rolą Zastępcy jest wzmacniać pozytywny wizerunek sklepu i zapewnić jak najwyższą jakość obsługi Klienta.
 • PRACA NA SALI SPRZEDAŻY - Zastępca, jak i każdy inny Pracownik, pracuje na sali sprzedaży obsługując Klientów
  i towarując sklep. Dzięki temu współpracuje z Zespołem i ma możliwość poznawania oczekiwań naszych Klientów.

To najbardziej odpowiedzialna funkcja w naszym sklepie, gdyż to właśnie kierownik dba o całościowe funkcjonowanie sklepu zgodne z wytycznymi firmy.

Do jego obowiązków należy przede wszystkim:

 • ZARZĄDZANIE KILKUNASTOOSOBOWYM ZESPOŁEM – to w Zespole jest nasza siła i dlatego tak ważnym jest, by był
  to zespół zgrany i zaangażowany. Kierownik dba o atmosferę panującą w zespole, motywuje pracowników, dba o ich rozwój, przygotowuje do awansu, wspiera w codziennych zadaniach.
 • REALIZACJA WYZNACZONYCH CELÓW – kierownik stawia cele dla całego Zespołu i dąży do ich realizacji. Zapewnia narzędzia i wsparcie dla Zespołu, by każdego miesiąca wyniki sprzedaży były wyższe. Jest odpowiedzialny również
  za minimalizację strat i racjonalne zarządzanie kosztami sklepu. Analizuje dane, wyciąga wnioski i podejmuje działania zmierzające do podnoszenia celów ilościowych i jakościowych.
 • DBAŁOŚĆ O WIZERUNEK SKLEPU WŚRÓD KLIENTÓW – poprzez przestrzeganie standardów naszej firmy Kierownik dba
  o wizerunek sklepu wśród Klientów.
 • PRACA NA SALI SPRZEDAŻY - Kierownik, jak i każdy inny Pracownik, pracuje na sali sprzedaży obsługując Klientów
  i towarując sklep. Dzięki temu współpracuje z Zespołem, podejmuje działania korygujące i rozwojowe oraz ma możliwość poznawania oczekiwań naszych Klientów.

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE

Istotą działania Centrum Dystrybucyjnego jest zapewnienie terminowych dostaw towaru do naszych sklepów. Tylko wówczas Klient ma szansę otrzymać produkt, po który przyszedł.

Obecnie posiadamy trzy Centra Dystrybucyjne – Magazyn Centralny w Łodzi oraz dwa magazyny wspierające –
w Grudziądzu i Pyskowicach. W każdym z nich pracuje po kilkaset osób, a grupę tę tworzą: Pracownicy Magazynu, Brygadziści, Kierownicy Zmiany oraz Kierownik Magazynu.

Zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką pracy na każdym stanowisku.


Odpowiada za skompletowanie pełnego zamówienia, które zostanie wysłane do konkretnego sklepu na terenie Polski.

Do głównych zadań Pracownika Magazynu należy:

 • KOMISJONOWANIE – przygotowanie towaru według zamówienia otrzymanego ze sklepu. Kompletowanie zamówienia odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń głosowych.
 • PROWADZENIE WÓZKÓW WIDŁOWYCH – aby praca była łatwiejsza, ale i bardziej wydajna. Każdy z Pracowników przechodzi wewnętrzne szkolenie na wózki – zależy nam, by nasi Pracownicy rozwijali się i zdobywali nowe umiejętności.
 • PRACA W RÓŻNYCH SEKCJACH – w każdym magazynie są dodatkowe sekcje, takie jak sekcja wejścia, gdzie przyjmujemy towary od naszych dostawców oraz sekcja wyjścia, gdzie kontrolujemy zgodność załadunku z zamówieniem i wysyłamy
  do sklepu.
Dowiedz się więcej jak wygląda praca na magazynie Dowiedz się więcej jak wygląda praca magazyniera

To osoba, która organizuje pracę dla kilkuosobowej grupy Pracowników na magazynie. Od niej zależy sprawność,
z jaką realizowane są poszczególne zadania.

Do obowiązków Brygadzisty należy:

 • ORGANIZACJA PRACY – dla kilkunastoosobowej grupy, aby praca w magazynie szła sprawnie i efektywnie. Istotnym jest również, by na bieżąco kontrolować jej postępy.
 • KOMUNIKACJA Z KIEROWNIKIEM ZMIANY – by na bieżąco śledzić postęp pracy i w razie konieczności dokonywać korekt w organizacji pracy.
 • BUDOWANIE DOBREJ ATMOSFERY PRACY – bo dobrze jest pracować w miłym towarzystwie.

To bardzo odpowiedzialna funkcja w naszym centrum dystrybucyjnym. Kierownik Zmiany dba o prawidłowe funkcjonowanie całego magazynu podczas kilkugodzinnej zmiany.

Do jego głównych zadań należy:

 • ORGANIZACJA PRACY – głównym zadaniem kierownika zmiany jest organizacja pracy dla kilkusetosobowej grupy pracowników. Szczególnie ważnym jest, by praca w magazynie była wykonywana sprawnie i efektywnie a przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego też kierownik odpowiada za zapewnienie prawidłowej obsady wszystkich sekcji, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, kontrolę pracy całego magazynu. Praca kierownika zmiany to głównie komunikacja z pracownikami, dlatego bardzo istotne są wysokie umiejętności interpersonalne.
 • PRACE ADMINISTRACYJNE – związane z bieżącym przygotowywaniem dokumentów, nadzór nad terminowością wysyłek towarów, kontrola poprawności faktur, bieżące reagowanie na wszelkie niezgodności w dostawie.

CENTRUM INFORMATYCZNE

Nowoczesne Centrum Informatyczne Rossmanna to Zespół specjalistów tworzących aplikacje mobilne, portale internetowe, sklep internetowy. To Osoby działające w obszarach Big Data, systemów kasowych, systemów ERP, systemów intranetowych.

Nasi Informatycy korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań bazodanowych, takich jak MS SQL, IBM Netezza, Apache SOLR, Redis czy Cassandra, zaś Developerzy realizują projekty wykorzystując technologie .NET C#, Objective C, Java, T-SQL, TypeScript, Knockout, Node.js, HTML czy CSS.

Na dzień dzisiejszy wytworzyliśmy ponad 300 różnych produktów, w tym największy jakim jest e-commerce (strona www i aplikacje mobilne), z którego korzysta ponad 5 milionów Klientów! Tworzymy wiele rozwiązań programistycznych na wewnętrzne potrzeby innych działów, takich jak Logistyka, Księgowość, Marketing, Sprzedaż czy Dział Rekrutacji.

Centrum Informatyczne Rossmanna to ponad 500 serwerów do różnych systemów! To miejsce, w którym nasi Pracownicy wykorzystują najnowsze techniki programowania i zarządzania projektami. To miejsce, w którym podstawowym kluczem doboru projektów są pasje
i zainteresowania naszych Pracowników
.


Dowiedz się więcej o Centrum informatycznym Dowiedz się więcej jak wygląda praca w Centrum informatycznym

CENTRALA

Centrala naszej firmy znajduje się w Łodzi. To właśnie tam, w kilkunastu różnych działach, pracują osoby, które swoją wiedzą, doświadczeniem, a przede wszystkim bieżącymi działaniami wspierają codzienną pracę sklepów rozsianych
po całej Polsce.