Friendly Workplace 2020

Pomagamy jak umiemy

13 grudnia 2019

Zupełnie nowy Rossmann w Manufakturze!

22 lipca 2020

Friendly Workplace 2020

Friendly Workplace 2020!
Informujemy, że nasza firma zdobyła Nagrodę Specjalną Friendly Workplace 2020 konkursu organizowanego przez portal MarkaPracodawcy.pl.
Jesteśmy szczególnie dumni, że jury konkursu wysoko oceniło nasze działania pro-rozwojowe oraz budowanie relacji z pracownikami. Tylko w minionym roku w szkoleniach wewnętrznych udział wzięło ponad 1000 osób, a ze szkoleń e-learning skorzystało aż 13 500 pracowników!

Nasze podejście firmy do idei work-life balance jest jedyne w swoim rodzaju! Nasza stale poszerzana ofertą spędzania wolnego czasu wraz z rodzinami to dziś w ramach wypoczynku letniego i zimowego - 13 ośrodków w górach, nad morzem i na mazurach; 50 wycieczek do najciekawszych miejsc w Polsce i zagranicą; warsztaty relaksu i redukcji stresu, Akademia Pozytywnie Zakręconego Rodzica.

Nasze działania na rzecz ekologii i promocji zdrowia, na czele z naszą zainaugurowaną w 2019 roku akcją profilaktyczną DBAM O ZDROWIE, gdzie oprócz licznych warsztatów, wykładów i punktów badań jej flagowym projektem było Mobilne Miasteczko Zdrowia ROSSMANNA to kolejny punkt który wyróżniał naszą firmę wśród pracodawców. Mieliśmy także okazję pochwalić się organizacją weekendów zdrowia dla pracowników, jogą, masażami i strefą fitness w centrali oraz szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy EFR, które ukończyło już 1500 naszych pracowników. Dało nam zaszczytne 1. miejsce w Polsce i 3. w Europie pod względem liczby przeszkolonych osób wśród firm niezwiązanych z opieką medyczną. Udział w konkursie był doskonałą okazją do przedstawienia niezliczonych przedsięwzięć Działu BHP mających sprawić, że praca w Rossmannie jest nie tylko przyjemna, ale co najważniejsze – bezpieczna.

Z zakresu działań proekologicznych przedstawiliśmy realizację przyjętej przez Rossmanna polityki środowiskowej, w ramach której zainstalowaliśmy nowoczesne filtry do wody i wymieniliśmy papier na przyjazny środowisku we wszystkich drogeriach w kraju. Mogliśmy poszczycić się kształtowaniem świadomości ekologicznej poprzez organizację wydarzeń mających na celu budowanie postaw proekologicznych zarówno w życiu codziennym jak i podczas rekreacji tj. wypraw górskich i do Puszczy z przewodnikami PTTK, czy akcji pod nazwą „Tropiciele Zwierząt”.

Pytani o benefity, mogliśmy opisać największy w Polsce program rozwoju pasji „Pozytywnie Zakręceni”, w ramach którego rocznie organizujemy ponad 160 wydarzeń; Inspirujące Spotkania i niezwykle bogatą ofertę socjalną, w ramach której pracownicy mogą skorzystać m.in. z kolonii dla dzieci, dofinansowań do wydarzeń kulturalnych i sportowych, otrzymać becikowe i wyprawki szkolne dla dzieci oraz pomoc finansową na święta.

„Pomagamy jak umiemy” czyli nasze działania CSR-owe są kolejnym wydarzeniem które zostało docenione.

W konkursie oceniane były inicjatywy firmy związane z edukacją na rynku pracy oraz podejmowane działania prospołeczne, w tym wolontariat pracowniczy. Tutaj również mogliśmy zaprezentować cały szereg przedsięwzięć, z których wiele zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku.

Nagroda ta jest docenieniem zaangażowania i świetnej pracy wykonywanej każdego dnia przez pracowników naszej firmy. Dziękujemy!