Dział IT Rossmanna z dwoma wyróżnieniami

Podsumowanie akcji „Pomagamy jak umiemy”

7 listopada 2018

Różni ludzie – jeden Rossmann!

19 grudnia 2018

Dział IT Rossmanna z dwoma wyróżnieniami

W odstępie kilkunastu dni Rossmann dostał dwie najbardziej prestiżowe nagrody za swoje dokonania w IT. Zespół programistów i informatyków wyróżniono w konkursach: Lider Informatyki 2018 i Digital Excellence Awards 2018.

Lider Informatyki został zorganizowany już po raz 22 przez czasopismo Computerworld. Można to śmiało nazwać informatycznym oscarem. W konkursie nagradzane są innowacyjne wdrożenia informatyczne, które przynoszą wymierne korzyści biznesowe. W tym roku jury nagrodziło projekty w czterech różnych kategoriach: „Bankowość i finanse”, „Przemysł”, „Handel i usługi”, a także „Administracja i użyteczność publiczna, ochrona zdrowia”.

Rossmann zdobył 1 miejsce w „Handlu i usługach” wyprzedzając kancelarię Domański Zakrzewski Palinka i Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych ProNovum. Firma przedstawiła akcelerator projektów, czyli autorską metodykę zarządzania poszczególnymi projektami biznesowymi, produktami i usługami, opartą na podzieleniu aktywności pracowników IT pomiędzy różne obszary biznesowe. Umożliwia ona elastyczne dopasowanie zasobów ludzkich w firmie do pojawiających się wymagań projektowo-rozwojowych.

Kontynuując długofalową transformację cyfrową, Rossmann wprowadził aplikację Rossmann PL (umożliwia dołączenie do Klubu Rossmann). Była to część strategii zakładającej zwiększenie sprzedaży online (w modelu click and collect) i personalizację oferty dla klientów. Firma została za to wyróżniona tytułem Digital Excellence Awards 2018 w kategorii Customer Experience.

Przygotowując aplikację, zespół Centrum Informatycznego Rossmanna (pracujący na zasadach agile również z pionami biznesowymi) skonsolidował i zautomatyzował ponad 30 systemów takich jak ERP, WMS, CRM, płatności elektronicznych, systemów kasowych, service desk itp. Warto nadmienić, iż przy pracy nad aplikacją bardzo ściśle współpracowowały ze sobą działy IT oraz Marketingu, razem tworząc produkt na wagę zwycięstwa w konkursie.

- Oprócz mierzalnych korzyści jakie osiągnęliśmy, bardzo istotnym aspektem było stworzenie jednego zespołu, który z dużym zaangażowaniem dążył do realizacji wspólnego celu. Wspólna praca poszerzyła horyzonty każdego z członków zespołu. Zdobyli nowe kompetencje. Sprawna realizacja tak dużego przedsięwzięcia pozwala nam patrzeć z dużym optymizmem na kolejne wyzwania – mówi Marek Kłos, kierownik Centrum Informatycznego Rossmanna.